Hitler byl opravdu žid? O jeho původu existuje několik teorií

Vzhledem k tomu, že byl otec Adolfa Hitlera nemanželského původu, dodnes není zcela jasné, jestli byl nacistický diktátor, zodpovědný za židovskou genocidu, také židovského původu.

Adolf Hitler
doporučujeme

Nacistická ideologie propagovaná Hitlerem mluvila o čistotě rasy a hledala svého třídního nepřítele v židech. Nenávist vyvrcholila jednou z největších tragédií lidstva v podobě Holokaustu, který znamenal smrt pro milióny židů.

Celá teorie o židovském původu Hitlera se váže k jeho dědečkovi, který není zcela známou osobou. Hitlerova babička totiž měla jeho otce Aloise Hitlera jako nemanželského potomka.

Problém se řešil již v roce 1930, kdy na něj upozornil právník Hans Frank. Hitlerův dědeček měl podle něj žít s jeho babičkou v židovském domě, kde Hitlerova babička pracovala.

Informace se dostala i k Hitlerovi, který si nechal zpracovat účelový rodokmen genealogem Rudolf Koppensteinerem. Ten sice poukazoval na to, že všichni Hitlerovi předci jsou Němci žijící v Rakousku, ale vzhledem ke své účelovosti se o příliš věrohodnou záležitost nejedná. Spisovatel Nikolaus von Preradovich se dokonce přidal s tím, že v celém Grazu žádní židé nežili, aby potvrdil čistotu Hitlerovy rasy ještě důrazněji.

Hitlerova babička Maria Anna Schicklgruberová porodila Aloise Hitlera ve svých 42 letech, ale vzhledem k tomu, že žila jako chudá venkovanka o jejím životě neexistuje příliš písemných pramenů. Johanna Georga Hiedlera, po němž je i jméno Hitler, si vzala až po porodu.

Podle Leonarda Saxe, který se v současnosti otázkou zabývá, měla budoucího říšského diktátora se členem domácnosti v níž pracovala a ta byla židovská. Jednalo by se tak o zcela běžnou situaci v tehdejší době a teorii podporuje i to, že jméno nebylo uvedeno v dokumentech matriky, což si pravděpodobně skutečný otec Hitlera nepřál, jelikož se k „rodině“ nehlásil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Před 250 lety se narodil Jean de Carro. Průkopník očkování proti…

09.08.2020 10:00 Dne 8. srpna 1770, tedy před 250 lety, se narodil významný švýcarský lékař Jean de Carro. Ten se…

Bohatství středověkých domácností se skrývalo i na podlaze

08.08.2020 10:30 Pokud k nám dnes přijde návštěva, jistě ji na první pohled upoutá vzhled domu, jeho fasády,…

Nudista naháněl v Berlíně drzého divočáka, utekl mu s laptopem

08.08.2020 08:48 Sociální sítě se baví fotografiemi zachycující neobvyklou honičku: nudista se u berlínského jezera…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama