Hitler byl opravdu žid? O jeho původu existuje několik teorií

Vzhledem k tomu, že byl otec Adolfa Hitlera nemanželského původu, dodnes není zcela jasné, jestli byl nacistický diktátor, zodpovědný za židovskou genocidu, také židovského původu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Adolf Hitler
doporučujeme

Nacistická ideologie propagovaná Hitlerem mluvila o čistotě rasy a hledala svého třídního nepřítele v židech. Nenávist vyvrcholila jednou z největších tragédií lidstva v podobě Holokaustu, který znamenal smrt pro milióny židů.

Celá teorie o židovském původu Hitlera se váže k jeho dědečkovi, který není zcela známou osobou. Hitlerova babička totiž měla jeho otce Aloise Hitlera jako nemanželského potomka.

Problém se řešil již v roce 1930, kdy na něj upozornil právník Hans Frank. Hitlerův dědeček měl podle něj žít s jeho babičkou v židovském domě, kde Hitlerova babička pracovala.

Informace se dostala i k Hitlerovi, který si nechal zpracovat účelový rodokmen genealogem Rudolf Koppensteinerem. Ten sice poukazoval na to, že všichni Hitlerovi předci jsou Němci žijící v Rakousku, ale vzhledem ke své účelovosti se o příliš věrohodnou záležitost nejedná. Spisovatel Nikolaus von Preradovich se dokonce přidal s tím, že v celém Grazu žádní židé nežili, aby potvrdil čistotu Hitlerovy rasy ještě důrazněji.

Hitlerova babička Maria Anna Schicklgruberová porodila Aloise Hitlera ve svých 42 letech, ale vzhledem k tomu, že žila jako chudá venkovanka o jejím životě neexistuje příliš písemných pramenů. Johanna Georga Hiedlera, po němž je i jméno Hitler, si vzala až po porodu.

Podle Leonarda Saxe, který se v současnosti otázkou zabývá, měla budoucího říšského diktátora se členem domácnosti v níž pracovala a ta byla židovská. Jednalo by se tak o zcela běžnou situaci v tehdejší době a teorii podporuje i to, že jméno nebylo uvedeno v dokumentech matriky, což si pravděpodobně skutečný otec Hitlera nepřál, jelikož se k „rodině“ nehlásil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tabu na talíři: Proč jsou zakazovací diety tak módní?

16.09.2019 07:35 Letní čas přeje společným večeřím s přáteli. Ale někdo nejí lepek, jiný zase cukr a další tvrdí, že…

Gäetan Dugas alias Monstrum. Muž, který kvůli překlepu způsobil smrt 700…

16.09.2019 01:00 Kanaďan Gäetan Dugas se stal známým jako Pacient Nula. Právě on měl být prvním šiřitelem viru HIV…

Jak se důchodci vyhnou nemocem stáří? Vědci poradili malý trik

15.09.2019 09:11 Lidé se dožívají stále vyššího věku. Řadu seniorů, a nejen jich, však ohrožují neurodegenerativní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama