Drony už jsou v Česku všude, neobejdou se bez nich ani stavby

Drony jsou v Česku velmi populární a to nejen pro zábavu. Čím dal větší využití mají i v soukromém sektoru. Velmi užitečnou roli našly také ve stavebnictví. Zajišťují zejména levné mapování. Snímky z dronů jsou atraktivní a zároveň finančně dostupné oproti drahým leteckým fotografiím.

Přidejte svůj názor

Drony
doporučujeme

 Čím dál rozšířenější je využívání dronů k detailnímu mapování stavby. Výsledné fotografie mívají rozlišení až jeden centimetr na pixel. Dosáhnout srovnatelného výsledku by dříve stálo horentní sumy peněz, byla by potřebná výrazně nákladnější technika.

„Fotografie pořízené drony jsou daleko levnější než letecké fotografie, které se pořizovaly v minulosti, a kvalitnější než z on-line webové kamery,“ uvedl Tal Grozner, šéf české pobočky developerské společnosti Star Group ve zprávě zaslané pro EuroZprávy.cz

Drony mají svou roli i na staveništi. Například v západní Evropě je již standardem, že u významnějších projektů drony snímají staveniště na fotografiích, videích či 3D modelech. Zodpovědná osoba pak sleduje, zda průběh prací odpovídá plánu či zda nejsou v pracovním procesu mezery a slabá místa.

Touto cestou se také kontrolují obdržené faktury za jednotlivé provedené práce. Díky dronu lze například snadno rozeznat, zda reálné dění koresponduje se službami, které byly vyfakturovány. Kontrola práce už tak nemusí být spojena s neustálými výpravami na stavbu.

Drony mají široké uplatnění nejen u stavitelů, ale využívají je i města. Praha pomocí bezpilotních letounů například mapuje strmé skalní útvary kvůli sanačním pracím. „Je to ukázka toho, jak všestranně lze této moderní technologie využívat. Do budoucna význam dronů nepochybně ještě poroste,“ shrnul Tal Grozner. Třeba natolik, že se skutečností stanou populární reklamy, v nichž drony doručují jídlo místo klasického rozvozu automobily či jízdními koly.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nudismus: Proč se Němci tak rádi svlékají? Cizinci se nestačí divit

21.09.2019 12:58 Aktualizováno Když policista Michael Adamski viděl svou tchýni poprvé nahou, byl z toho trochu na rozpacích. Ale…

Nádor děložního hrdla. Proč je tak záludný? Tyto rady vám mohou zachránit…

20.09.2019 18:07 Zákeřnost zhoubného onemocnění děložního hrdla spočívá především v tom, že se dlouho nijak…

Mladík se osprchoval a oslepl. Lékaři se nestačili divit

20.09.2019 09:59 Britští lékaři museli řešit poměrně neobvyklý případ. Devětadvacetiletý Nick přišel o zrak poté, co…

Co vaše dcera možná neví o antikoncepci. Nejčastější mýty a obavy

19.09.2019 18:22 Antikoncepce je v moderním světě jednoznačně nejspolehlivějším způsobem, jak mohou ženy zodpovědně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama