Freddie Mercury nebyl jediný. Tyto celebrity skončily stejně jako on

Onemocnění AIDS je jednou z nejděsivějších chorob současnosti. Zejména proto, že ačkoliv existují spolehlivé metody, jak se před ní chránit, počet nakažených lidí nadále přibývá. Vyléčit se ale nedá. Boj s touto nemocí prohrál například slavný zpěvák kapely Queen Freddie Mercury, nebyl ale zdaleka jediný.

Freddie Mercury
doporučujeme

Nejslavnějším umělcem, kterého nemoc AIDS připravila o život, byl zpěvák legendární skupiny Queen Freddie Mercury. Zpěvák jí podlehl 24. listopadu 1991. Nebyl ale zdaleka jediný.

Herec Anthony Perkins se proslavil jako Norman Bates z filmu Psycho. Zazářil ale i v desítkách dalších slavných filmů, přesto si osud vybral krutou daň. Nemoc ho zabila 12. září 1992.

AIDS podlehl i Rock Hudson, hvězda 50. a 60. let, která má na kontě takové kultovní klasiky jako Never Say Goodbye, Sbohem, armádo, Italské prázdniny, nebo Showdown. Zemřel 2. října 1985.

Slavný spisovatel Isaac Asimov napsal přes 300 vědeckých, vědecko-fantastických a sci-fi knih, z nichž nejslavnější je kniha Já, robot a série Nadace. Autor zákonů robotiky zemřel 6. dubna 1992, poté, co se při operaci v roce 1983 nakazil kontaminovanou krví.

Stejný osud potkal i Roberta Reeda. Dříve populární filmový herec zemřel na následky nemoci 12. května 1992. Podobně skončil i Arthur Ashe, tenisová legenda a první tenista tmavé pleti, který nastoupil za daviscupový tým Spojených států amerických. Zemřel 6. února 1993 na komplikace spojené s AIDS třináct let poté, co byl nakažen při krevní transfúzi. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Archivy vydaly tajemství. Zakladatel festivalu Berlinale se zapletl s…

01.10.2020 08:21 Zakladatel mezinárodního filmového festivalu Berlinale se zapletl s nacistickým režimem více, než…

Saúdská Arábie má první kavárnu, kam mohou zákazníci se psy

01.10.2020 07:48 Majitelé psů v Saúdské Arábii si už několik měsíců mohou dopřát šálek kávy ve společnosti svého…

Zemřel první pacient vyléčený z nákazy HIV, podlehl jiné záludné nemoci

30.09.2020 12:37 Ve věku 54 let zemřel v Kalifornii Američan Timothy Ray Brown, který byl prvním známým pacientem…

Britská zoo musela skrýt pět papoušků, nadávali návštěvníkům

30.09.2020 07:51 Zoologická zahrada ve Friskney na východě Anglie skryla pět papoušků před zraky návštěvníků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama