Alex (†18) trpěl ukrutnou bolestí. Lékaři ho poslali domů, pak nastalo peklo

Bolest sice není příjemná, často ji ale ignorujeme. Jenže pravě tento běžný problém se stal osudným mladému Alexovi. Lékaři jeho stav nepovažovali za vážný a kdy mu konečně začali věnovat pozornost, bylo už pozdě.

bolest
doporučujeme

Osmnáctiletý Alex Haes se jednou v noci vzbudil kvůli nesnesitelné bolesti nohy. Jeho otec byl znepokojený a tak ho ho vzal do nemocnice v australském městě Broken Hill. Z pohotovosti je ovšem lékaři poslali domů s tím, že vyšetření udělají až ráno.

Alex ráno skutečně přišel, jenže tentokrát byli lékaři tak zaneprázdněni, že se na výsledky jeho testů a vyšetření nikdo nepodíval, uvedl server Daily Mail. Do nemocnice se proto s otcem vrátili až večer, kdy jim lékaři řekli, že Alex má jen roztrženou šlachu.

Alexovy bolesti se ale stupňovaly a tak požádal otce, aby ho znovu odvezl do nemocnice. Jeho stav se natolik zhoršil, že už ani nemohl chodit. Na personál s invalidním vozíkem čekali dlouhých 25 minut . Alexův stav byl natolik vážný, že ztrácel vědomí a nebyl schopen ani mluvit.

Teprve tehdy začali zdravotníci věnovat pozornost jeho celkovému stavu a ne jen noze. Výsledky dalších testů ukázaly, že mladík měl v těle bakteriální infekční onemocnění zvané nekrotizující fasciitida, která ho pomalu zabíjela. Do těla se mu dostala přes nehet na noze a nakonec způsobila selhání ledvin. Když konečně přišli na to, co mu je, bylo už pozdě - Alex na následky infekce zemřel.

Truchlící rodiče se rozhodli případ po dvou letech zveřejnit a poukázat tak na špatný stav zdravotnictví ve venkovských oblastech. „Zacházeli s naším synem, jakoby za to nestál," cituje jejich slova server ABC.

Lékaři, kteří bojovali o Alexův život, přiznali, že smrt mladíka je neustále pronásleduje. „Mladý muž zemřel v podstatě kvůli infekci nehtu na noze ," přiznala bývalá dětská lékařka Kerrie MacDonaldová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Středověká medicína: Léčilo se česnekem i pivem

15.08.2020 09:37 Zdravotní problémy sužují člověka od nepaměti. Díky dochovaným písemným pramenům i archeologickým…

Berlínskou zeď mám za komunistickou zvůli. Umíraly na ní i děti, rozdělila…

13.08.2020 11:40 ROZHOVOR – Zanechala po sobě nelidskost a utrpení. Vyhasínaly na ní lidské životy, včetně těch…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Před 250 lety se narodil Jean de Carro. Průkopník očkování proti…

09.08.2020 10:00 Dne 8. srpna 1770, tedy před 250 lety, se narodil významný švýcarský lékař Jean de Carro. Ten se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama