Alex (†18) trpěl ukrutnou bolestí. Lékaři ho poslali domů, pak nastalo peklo

Bolest sice není příjemná, často ji ale ignorujeme. Jenže pravě tento běžný problém se stal osudným mladému Alexovi. Lékaři jeho stav nepovažovali za vážný a kdy mu konečně začali věnovat pozornost, bylo už pozdě.

Přidejte svůj názor

bolest
doporučujeme

Osmnáctiletý Alex Haes se jednou v noci vzbudil kvůli nesnesitelné bolesti nohy. Jeho otec byl znepokojený a tak ho ho vzal do nemocnice v australském městě Broken Hill. Z pohotovosti je ovšem lékaři poslali domů s tím, že vyšetření udělají až ráno.

Alex ráno skutečně přišel, jenže tentokrát byli lékaři tak zaneprázdněni, že se na výsledky jeho testů a vyšetření nikdo nepodíval, uvedl server Daily Mail. Do nemocnice se proto s otcem vrátili až večer, kdy jim lékaři řekli, že Alex má jen roztrženou šlachu.

Alexovy bolesti se ale stupňovaly a tak požádal otce, aby ho znovu odvezl do nemocnice. Jeho stav se natolik zhoršil, že už ani nemohl chodit. Na personál s invalidním vozíkem čekali dlouhých 25 minut . Alexův stav byl natolik vážný, že ztrácel vědomí a nebyl schopen ani mluvit.

Teprve tehdy začali zdravotníci věnovat pozornost jeho celkovému stavu a ne jen noze. Výsledky dalších testů ukázaly, že mladík měl v těle bakteriální infekční onemocnění zvané nekrotizující fasciitida, která ho pomalu zabíjela. Do těla se mu dostala přes nehet na noze a nakonec způsobila selhání ledvin. Když konečně přišli na to, co mu je, bylo už pozdě - Alex na následky infekce zemřel.

Truchlící rodiče se rozhodli případ po dvou letech zveřejnit a poukázat tak na špatný stav zdravotnictví ve venkovských oblastech. „Zacházeli s naším synem, jakoby za to nestál," cituje jejich slova server ABC.

Lékaři, kteří bojovali o Alexův život, přiznali, že smrt mladíka je neustále pronásleduje. „Mladý muž zemřel v podstatě kvůli infekci nehtu na noze ," přiznala bývalá dětská lékařka Kerrie MacDonaldová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fenka neustále očichávala svou paničku. Žena díky tomu odhalila děsivou…

16.09.2019 16:23 Charlie je fenka, kterou si v Londýně pořídila Emma Smithová společně se svými syny. Energická a…

Tabu na talíři: Proč jsou zakazovací diety tak módní?

16.09.2019 07:35 Letní čas přeje společným večeřím s přáteli. Ale někdo nejí lepek, jiný zase cukr a další tvrdí, že…

Gäetan Dugas alias Monstrum. Muž, který kvůli překlepu způsobil smrt 700…

16.09.2019 01:00 Kanaďan Gäetan Dugas se stal známým jako Pacient Nula. Právě on měl být prvním šiřitelem viru HIV…

Jak se důchodci vyhnou nemocem stáří? Vědci poradili malý trik

15.09.2019 09:11 Lidé se dožívají stále vyššího věku. Řadu seniorů, a nejen jich, však ohrožují neurodegenerativní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama