Co s člověkem udělá covid-19? Muž zveřejnil fotografii před a po nemoci, nepoznáte ho

Ačkoliv většina lidí nemoc covid-19 zvládnou bez větší újmy a dlouhodobých následků, jde i přesto o nemoc, která dokáže s člověkem pořádně zahýbat. Dokládá to případ třiačtyřicetiletého Mika Schultze.

Mike Schulz
doporučujeme

Schultz zveřejnil krátce poté, co překonal covid-19, fotografii, na níž mapuje, jak vypadal před nemocí a po ní. Při pohledu na ni jen málokdo uvěří, že je na snímku ten samý muž v rozmezí několika málo týdnů. Nemoc ho totiž od základu změnila.

Mike ještě před pár měsíci jako zdravotník pečoval v nemocnici v San Francisku o pacienty nakažené koronavirem. Nakonec se nakazil i on sám a skončil na plicní ventilaci.

Paradoxně ale covid-19 nechytil v nemocnici. Nakazil se začátkem března na festivalu v Miami Beach, kde neplatila žádná omezení. Po několika dnech ale úřady informovaly, že se na festivalu nakazilo 38 lidí a tři z nich krátce nato zemřeli. 

Z plicní ventilace Schultze odpojili až po šesti týdnech. Během té doby zhubl 23 kilogramů, podobně jako kdyby trpěl rakovinou. Personál nemocnice přirovnával stav pacienta ke kómatu.

Vyléčen muž se nyní snaží prostřednictvím fotografií své postavy upozornit mladé lidi, aby nepodceňovali hrozbu koronaviru a chovali se zodpovědně. On sám má i po vyléčení problémy, je slabý a má sníženou kapacitu plic.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec oblečení do kanceláře? Pandemie proměnila módní kodex, píše CNN

10.07.2020 09:20 Svým pánským oblekům šitým na míru, pouzdrovým šatům i vysokým podpatkům dejte sbohem. Nová realita…

Češi a konzumace masa? Novým trendem je flexitariánství

09.07.2020 14:21 Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství,…

Na týden dopředu si dovolenou podle předpovědi počasí neplánujte, radí…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Stoprocentní úspěšnost předpovědi počasí je utopie. Zatímco na druhý den dokážete počasí…

Skladatel Ennio Morricone (†91) byl pohřben v tichosti, jak si přál

08.07.2020 09:22 V tichosti a jen za přítomnosti rodiny byl v úterý na předměstí Říma pohřben italský hudební…

Související:

Právě se děje

Další zprávy