Cvičení venku: Je nutná ochrana obličeje?

Pravidelný sport snižuje riziko obezity a celkově prospívá k rozvoji tělesné a psychické kondici. V současné době, kdy většina států doporučuje nošení ochranných obličejových masek, aby se snížilo riziko šíření viru SARS-CoV-2 vyvstává otázka na kolik je bezpečné bez ní sportovat.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Doporučení zní, že během sportování by se měla udržovat vzdálenost minimálně 4 metry, uvedl to Ben Levine, lékař a ředitel Ústavu pro cvičení a environmentální medicíny v Texasu.

Podle Alexe McDonalda, lékaře a bývalého triatlonisty je pravděpodobné, že větší výdechy během sportu, například při jízdě na kole, způsobují větší uvolňování viru a v případě, že fouká vítr, může se vir rozptýlit dále. Jessalynn Adamová, lékařka se specializací na sportovní medicínu varuje, že doporučení dvou metrů je založeno na získaných informacích ohledně chřipky.

„Zatímco koronavirus se chová odlišně,“ uvedla Adamová pro Guardian a doporučuje při setkání s jinými lidmi si roušku nasadit a dodržovat velkou vzdálenost. V případě, že terén nedovolí dodržovat vzdálenost minimálně 4 metry „odbočte“, doplnila Adamová.

Kelley Vargová, koučka pro zdravý životní styl upozorňuje na význam ochrany obličeje. „Účel nošení ochrany obličeje je chránit okolí, nikoliv člověka, který ji nosí. Zvažte cvičení doma, pokud se cítíte nemocní,“ řekla Vargová.

Mnoho lidí má pocit, že cvičení s maskou na obličeji pomáhá při posilování plic a tréningu, protože to simuluje účinky tréninku ve vysokohorském prostředí. Podle Vargové tomu tak není, protože látkové roušky ani respirátory N95 nedokážou replikovat vysokohorský trénink. „Pokud chcete dosáhnout kardiovaskulárního výkonu v nadmořské výšce, měli byste v nadmořské výšce taky trénovat,“ uvedla Vargová pro Guardian.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem

25.09.2020 07:26 Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys,…

Zemřel Šerpa Ang Rita (†72), s nímž první Čechoslováci dobyli Everest

21.09.2020 15:51 Ve věku 72 let zemřel jeden z nejznámějších nepálských horolezců, Šerpa Ang Rita. Proslavil se tím,…

Sbírky Rudolfa II. byly pověstné. Co obsahovaly a co se s nimi stalo?

20.09.2020 19:52 Aktualizováno Je všeobecně známo, že císař Rudolf II. sbíral umělecké a historické předměty či kuriozity.…

Co se vařilo a jedlo na středověkých hradech? Tehdejší menu vás zřejmě…

19.09.2020 17:29 Aktualizováno Divoké hony za zvuků lesních rohů a bohaté hostiny plné masa ve velkých síních. To je jistě to, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama