Facebook strážcem pravdy? Uživatelům zastaví příval dezinformací

Na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram vzniká nová funkce, která bojuje proti šíření dezinformací, které se týkají očkování. Objeví se pop-up okna, která budou sdílet informace o očkovacích látkách od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Světové zdravotnické organizace (WHO).

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Facebook
doporučujeme

Facebook, který vlastní Instagram, oznámil, že na platformách sociálních médií se objeví vzdělávací vyskakující okna, když uživatel vyhledává obsah související s očkováním.

Pokud se uživatel nachází ve Spojených státech, vyskakující okno ho připojí k americkým střediskům pro kontrolu a prevenci nemocí, kde získá důvěryhodné informace o vakcínách. Pokud se uživatel nachází mimo USA, připojí se ke Světové zdravotnické organizaci, napsal server CNN.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ocenilo nejnovější krok sociální sítě Facebook. "Víme, že rodiče se často obracejí na sociální média, aby získali přístup ke zdravotním informacím a aby se mohli spojit s ostatními rodiči. Může být obtížné určit, co jsou důvěryhodné zdroje informací. Boj proti mýtům o očkování je společnou odpovědností a tleskáme za toto úsilí,“ uvedla mluvčí CDC Kristen Nordlund ve svém e-mailu.

Tato akce přichází ve stejnou dobu, kdy zasáhlo Spojené státy vypuknutí spalniček. Od začátku roku bylo více než 1200 potvrzených případů ve 31 státech. Ohniska spalniček se dále rozšířila po celém světě.

Odborníci v oblasti veřejného zdraví poukazují na to, že anti-očkovací obsah hraje hlavní roli v tom, že se méně lidí očkuje proti některým chorobám. Následkem toho je propuknutí spalniček a dalších nemocí.

„Světová zdravotnická organizace a Facebook vedou několik měsíců diskuse, aby zajistili, že lidé budou mít přístup k autoritativním informacím o očkovacích látkách a omezí se šíření nepravd. Dezinformace o vakcínách jsou velkou hrozbou pro celosvětové zdraví. Mohlo by to ohrozit desetiletý pokrok v boji proti nemocem, kterým lze předcházet,“ uvedl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ve svém písemném prohlášení.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Webové stránky ČNB přesměrovávaly na reklamu

24.02.2020 18:51 Webové stránky České národní banky (ČNB) cnb.cz dnes přesměrovávaly některé internetové návštěvníky…

Vědci odhalili záplavu podvodných tweetů o klimatu

21.02.2020 17:43 Za čtvrtinou příspěvků stály v průměrný den automatizované účty, neboli "boti". Takové je hlavní…

"Armáda botů" překrucuje fakta. Studie odhalila záplavu podvodných tweetů…

21.02.2020 16:52 Za čtvrtinou příspěvků stály v průměrný den automatizované účty, neboli "boti". Takové je hlavní…

Google aktualizuje pravidla užívání. Jde o největší změnu od roku 2012

20.02.2020 17:12 Aktualizováno Americká internetová společnost Google v reakci na postoj evropských soudů aktualizovala pravidla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama