Facebook strážcem pravdy? Uživatelům zastaví příval dezinformací

Na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram vzniká nová funkce, která bojuje proti šíření dezinformací, které se týkají očkování. Objeví se pop-up okna, která budou sdílet informace o očkovacích látkách od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Světové zdravotnické organizace (WHO).

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Facebook
doporučujeme

Facebook, který vlastní Instagram, oznámil, že na platformách sociálních médií se objeví vzdělávací vyskakující okna, když uživatel vyhledává obsah související s očkováním.

Pokud se uživatel nachází ve Spojených státech, vyskakující okno ho připojí k americkým střediskům pro kontrolu a prevenci nemocí, kde získá důvěryhodné informace o vakcínách. Pokud se uživatel nachází mimo USA, připojí se ke Světové zdravotnické organizaci, napsal server CNN.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ocenilo nejnovější krok sociální sítě Facebook. "Víme, že rodiče se často obracejí na sociální média, aby získali přístup ke zdravotním informacím a aby se mohli spojit s ostatními rodiči. Může být obtížné určit, co jsou důvěryhodné zdroje informací. Boj proti mýtům o očkování je společnou odpovědností a tleskáme za toto úsilí,“ uvedla mluvčí CDC Kristen Nordlund ve svém e-mailu.

Tato akce přichází ve stejnou dobu, kdy zasáhlo Spojené státy vypuknutí spalniček. Od začátku roku bylo více než 1200 potvrzených případů ve 31 státech. Ohniska spalniček se dále rozšířila po celém světě.

Odborníci v oblasti veřejného zdraví poukazují na to, že anti-očkovací obsah hraje hlavní roli v tom, že se méně lidí očkuje proti některým chorobám. Následkem toho je propuknutí spalniček a dalších nemocí.

„Světová zdravotnická organizace a Facebook vedou několik měsíců diskuse, aby zajistili, že lidé budou mít přístup k autoritativním informacím o očkovacích látkách a omezí se šíření nepravd. Dezinformace o vakcínách jsou velkou hrozbou pro celosvětové zdraví. Mohlo by to ohrozit desetiletý pokrok v boji proti nemocem, kterým lze předcházet,“ uvedl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ve svém písemném prohlášení.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Posměch i urážky. České děti zažívají na internetu peklo

19.11.2019 12:15 S urážkami, posmíváním a jiným negativním chováním se na internetu podle průzkumu pro společnost…

Google spouští streamovací herní službu Stadia, Češi mají zatím smůlu

19.11.2019 11:55 Americká internetová společnost Google dnes spouští streamovací herní službu Stadia. Umožňuje hraní…

Japonsku došla trpělivost. Založí obří internetovou firmu jako konkurenci…

18.11.2019 10:33 Internetové firmy Line a Yahoo Japan se spojí, aby lépe konkurovaly zahraničním rivalům Google a…

Na facebooku se šíří nechutný trend, lékaři jsou zděšeni

16.11.2019 21:32 Aktualizováno Hlavní stránka jisté americké facebookové skupiny je plná fotografií lidské stolice. Členové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama