Facebook uživatelům zastaví příval dezinformací

Na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram vzniká nová funkce, která bojuje proti šíření dezinformací, které se týkají očkování. Objeví se pop-up okna, která budou sdílet informace o očkovacích látkách od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Světové zdravotnické organizace (WHO).

Facebook
doporučujeme

Facebook, který vlastní Instagram, oznámil, že na platformách sociálních médií se objeví vzdělávací vyskakující okna, když uživatel vyhledává obsah související s očkováním.

Pokud se uživatel nachází ve Spojených státech, vyskakující okno ho připojí k americkým střediskům pro kontrolu a prevenci nemocí, kde získá důvěryhodné informace o vakcínách. Pokud se uživatel nachází mimo USA, připojí se ke Světové zdravotnické organizaci, napsal server CNN.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ocenilo nejnovější krok sociální sítě Facebook. "Víme, že rodiče se často obracejí na sociální média, aby získali přístup ke zdravotním informacím a aby se mohli spojit s ostatními rodiči. Může být obtížné určit, co jsou důvěryhodné zdroje informací. Boj proti mýtům o očkování je společnou odpovědností a tleskáme za toto úsilí,“ uvedla mluvčí CDC Kristen Nordlund ve svém e-mailu.

Tato akce přichází ve stejnou dobu, kdy zasáhlo Spojené státy vypuknutí spalniček. Od začátku roku bylo více než 1200 potvrzených případů ve 31 státech. Ohniska spalniček se dále rozšířila po celém světě.

Odborníci v oblasti veřejného zdraví poukazují na to, že anti-očkovací obsah hraje hlavní roli v tom, že se méně lidí očkuje proti některým chorobám. Následkem toho je propuknutí spalniček a dalších nemocí.

„Světová zdravotnická organizace a Facebook vedou několik měsíců diskuse, aby zajistili, že lidé budou mít přístup k autoritativním informacím o očkovacích látkách a omezí se šíření nepravd. Dezinformace o vakcínách jsou velkou hrozbou pro celosvětové zdraví. Mohlo by to ohrozit desetiletý pokrok v boji proti nemocem, kterým lze předcházet,“ uvedl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ve svém písemném prohlášení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google hrozí Austrálii zablokováním vyhledávače

22.01.2021 11:14 Americká internetová společnost Google varovala, že zablokuje svůj vyhledávač v Austrálii, pokud…

Google dá v regionu 50 milionů na snižování rozdílů v digi gramotnosti

20.01.2021 13:43 Google rozdělí v Česku a dalších deseti zemích regionu granty dva miliony eur, tedy přes 50 milionů…

Počet uživatelů Netflixu překročil 200 milionů

20.01.2021 09:49 Americké internetové televizi Netflix ve třetím čtvrtletí přibylo 8,5 milionu předplatitelů, celkem…

YouTube blokaci Trumpova kanálu prodloužil nejméně o týden

20.01.2021 08:11 Server YouTube v úterý oznámil, že nejméně o týden prodlouží odcházejícímu prezidentovi Donaldu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama