Facebook vzdal boj proti dezinformacím? Politici dostanou výjimky

Facebook uvedl, že nebude mazat příspěvky od politiků, i když obsah těchto příspěvků porušuje jeho pravidla. Na atlantickém festivalu ve Washingtonu DC promluvil nejstarší mluvčí Facebooku Nick Clegg o krocích, které Facebook podniká, aby se připravil na nadcházející politické volby.

Přidejte svůj názor

Facebook
doporučujeme

Clegg vysvětlil, že Facebook bude i nadále zasahovat do falešných účtů a bude se usilovat o omezení šíření falešných zpráv. Projevy politiků a politické debaty budou osvobozeny od kontroly faktů a budou na platformě povoleny, i když to poruší pravidla Facebooku.

„Svoboda projevu je pro Facebook absolutním základním principem. Od prvního dne, chceme dávat lidem hlas, aby se vyjádřili. Jsme zastánci svobody projevu a bráníme ji před pokusy o její omezení. Cenzura nebo potlačení politického diskurzu by bylo v rozporu s tím, co chceme,“ řekl Clegg. Znamená to, že politici budou moci šířit dezinformace a dokonce i nenávistné projevy.

Alex Newhouse, výzkumník extremismu na Institutu mezinárodních studií Middlebury, napsal na Twitter: „Dávat politikům svobodu lhát a šířit nenávist na největší sociální platformě na světě není jen zavádějící, je to aktivně nebezpečné, násilné a proti společnosti. “

Stále však není jasné, jak Facebook definuje „politika“ a zda to jednoduše znamená voleného úředníka, nebo zahrnuje i politické kandidáty, napsal server Business Insider.

Daniel Kreiss, docent žurnalistiky a médií na University of North Carolina, napsal: „Tohle je podle mého názoru primárně politické, nikoli mediální, a Facebook prostě nemá legitimitu to vyřešit.“

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozvody i posílení moci? Odborník prozradil, jak se zhorší život po…

09.04.2020 15:27 Pandemie koronaviru je jednou z nejrozsáhlejších událostí, která zasáhla svět od konce druhé…

Proč pandemie koronaviru přeje dezinformacím? Experti přišli s vysvětlením

08.04.2020 23:00 Každá zdravotní krize s sebou nese šíření nejrůznějších dezinformací. Proč jsou lidé schopni uvěřit…

Roušky nedávejte malým dětem, mohou se udusit, varují odborníci. Problémy…

07.04.2020 10:28 Po celém Česku platí povinnost nosit roušky či jinou pokrývku obličeje jako ochranu před šířením…

Historik: Sověti v Brně za války bombardovali přesněji než USA

07.04.2020 07:17 Sovětští vojáci za druhé světové války cíle v Brně bombardovali přesněji než Američané. Armáda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy