Facebook vzdal boj proti dezinformacím? Politici dostanou výjimky

Facebook uvedl, že nebude mazat příspěvky od politiků, i když obsah těchto příspěvků porušuje jeho pravidla. Na atlantickém festivalu ve Washingtonu DC promluvil nejstarší mluvčí Facebooku Nick Clegg o krocích, které Facebook podniká, aby se připravil na nadcházející politické volby.

Přidejte svůj názor

Facebook
doporučujeme

Clegg vysvětlil, že Facebook bude i nadále zasahovat do falešných účtů a bude se usilovat o omezení šíření falešných zpráv. Projevy politiků a politické debaty budou osvobozeny od kontroly faktů a budou na platformě povoleny, i když to poruší pravidla Facebooku.

„Svoboda projevu je pro Facebook absolutním základním principem. Od prvního dne, chceme dávat lidem hlas, aby se vyjádřili. Jsme zastánci svobody projevu a bráníme ji před pokusy o její omezení. Cenzura nebo potlačení politického diskurzu by bylo v rozporu s tím, co chceme,“ řekl Clegg. Znamená to, že politici budou moci šířit dezinformace a dokonce i nenávistné projevy.

Alex Newhouse, výzkumník extremismu na Institutu mezinárodních studií Middlebury, napsal na Twitter: „Dávat politikům svobodu lhát a šířit nenávist na největší sociální platformě na světě není jen zavádějící, je to aktivně nebezpečné, násilné a proti společnosti. “

Stále však není jasné, jak Facebook definuje „politika“ a zda to jednoduše znamená voleného úředníka, nebo zahrnuje i politické kandidáty, napsal server Business Insider.

Daniel Kreiss, docent žurnalistiky a médií na University of North Carolina, napsal: „Tohle je podle mého názoru primárně politické, nikoli mediální, a Facebook prostě nemá legitimitu to vyřešit.“

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Třes rukou: Neškodná lapálie, či vážná nemoc? Naučte se poznat rozdíly

13.10.2019 12:05 Třes (tremor) rukou někdy postihne každého z nás. Může se jednat o pouhou reakci organismu na chlad…

Temná minulost Česka: Výroba jedné z nejhorších zbraní světa málem…

13.10.2019 11:26 Symbolů války ve Vietnamu, která trvala od roku 1955 do roku 1975, najdeme i dnes mnoho. Ani…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama