Fenka neustále očichávala svou paničku. Žena díky tomu odhalila děsivou pravdu

Charlie je fenka, kterou si v Londýně pořídila Emma Smithová společně se svými syny. Energická a hravá Charlie se rychle stala milovaným členem rodiny. Když jí bylo několik měsíců, začala se chovat podivně a často čichala Emmě k pravé straně hrudi. Tím zachránila své paničce život.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Psi
doporučujeme

Když ji začala Charlie poprvé očichávat, myslela si Emma, že má na sobě možná nějaké zbytky jídla, které fenu lákají. Proces se ale opakoval i následující dny a tak se Emma vylekala a rozhodla se nechat svá prsa prozkoumat. Následně navštívila svého lékaře, který jí provedl mnoho vyšetření, která se týkají rakoviny prsu. Lékař po pár snímcích objevil pozitivní nález.

Emma byla šokovaná a vyděšená. Bála se také o své dva syny Bena a Jacka, které o nastalé situaci informovala. Kluci celou situaci úctyhodně zvládli a tak mohla Emma odejít s klidným srdcem na operaci, píše deník Mirror. 

Naštěstí byla rakovina díky odhalení Charlie pouze v počátečním stádiu a lékaři si byli docela jisti, že nádor bez problémů odstraní. Emma si dobře uvědomovala, že za brzké odhalení vděčí právě své fence. Bez jejího podivného upozornění by si nikdy nejspíš nenechala udělat podobné testy. V pokročilejším stádiu této nemoci už může být pozdě na úplné vyléčení, ale v případě Emmy to bylo možné.

Její operace proběhla bez větších komplikací a při jejím zotavování jí byla Charlie po boku kdykoliv potřebovala. Emma tedy vůbec nepochybuje o tom, že malá fenka jednoznačně patří do rodiny. "Když jsem měla tendenci jen ležet v posteli a litovat se, Charlie přišla a postrčila mě k tomu, abych s ní šla na čerstvý vzduch na procházku a to mi pomohlo," vypráví Emma.

Fenka tedy znamená pro její majitelku nejen nejlepšího přítele, ale i zachránkyni jejího života, motivaci a čistou lásku. Kromě milujícího obětí si podle Emmy zaslouží Charlie i veškeré psí dobroty na světě.
Psi dokáží detekovat drogy, výbušniny i nemoci právě díky svému nadstandardnímu čichu.

Člověk má v nose asi šest milionů čichových senzorů, kdežto pes jich má rovnou 300 milionů. Pomocí této výjimečnosti mohou mimo jiné detekovat i bakterie, viry a jiné známky nemocí. V současné době probíhá výzkum, jak mohou být psi lékařské detekce použity k nalezení dalších nemocí, od malárie až po Parkinsonovu chorobu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Existuje závislost na cukru? Lékaři vydali varovnou studii

19.10.2019 09:04 Lze hovořit o závislosti na cukru jako o závislosti na drogách? Podle Serge Ahmeda z francouzského…

Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod…

Bolí vás klouby? Pozor, v přípravcích s kolagenem je velký rozdíl

18.10.2019 18:44 Bolesti kloubů, ale i vrásky a ztráta pružnosti pokožky, typické projevy stárnutí, jsou kromě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama