GLOSA: Jak jsem začal cvičit

Zhlédnutí několika video tutoriálů. Sepsání si jasného plánu. Zařízení si permanentky. Zakoupení sportovního oblečení. V neposlední řadě jasné rozhodnutí o dodržování životosprávy. Všechno připraveno na transformaci těla i ducha. Konečně můžu vyrazit do posilovny.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

První trénink za mnou a připadám si jako jiný člověk. Opravdu to neprospívá pouze tělu ale také mysli. Jako ochrana před bacily totiž neslouží pouze fyzická odolnost, ale také kladné nastavení v hlavě (slovíčko pozitivní jsem raději opomněl). Režim, který jsem si nastavil, mi vyhovuje. Navíc jsem našel fitko, kde jsou lidé příjemní a usměvaví. A hlavně všichni fit.

Týden uběhl a přišly nové restrikce. Posilovnu mi zavřeli. Propadám do deprese a šahám po flašce. Při nákupu koukám po potravinách, které mé chmury zaženou. Rozhodně nejdou nazvat zdravými. Pokud totiž mysli nepomůžu cvičením, možná pomůžou brambůrky a cola. Probouzím se do nového dne s novým nápadem.

Ač běh opravdu nesnáším, zkusím to. Nevzdám se svého předsevzetí tak snadno. Oblékám se do běžeckého a lehce se protáhnu. Vycházím před dům a … úsměv opadá. Osud nejspíš nechce abych měl tělo podobné antickým sochám. Prší. Vracím se do bytu. Mezi čtyři stěny. K rozečtené knize o muži, který stanul v popředí husitské revoluce.

Z běhu se stala cigareta na balkóně. Z proteinového nápoje dnešní třetí káva. Z pomýšlení na zdravý pohyb se stala živá představa dávné defenestrace. Naštěstí k nám v dnešní době autority promlouvají. Večer se tedy podívám na plánovaný projev ministra zdravotnictví. Snad mi alespoň tento plán vyjde.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zadaní Češi jsou v době pandemie spokojenější, můžete se zapojit do …

27.10.2020 11:01 Zadaní lidé v České republice jsou podle výzkumu Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v době…

O tetování kvůli recesi klesl zájem až o 50 procent

24.10.2020 16:53 Zájem o tetování v českých i slovenských studiích klesl až o 50 procent. Hlavním důvodem přitom…

Krkavce z Toweru ohrožuje pandemie. Naplní se obávané proroctví?

22.10.2020 09:06 Na bedrech Chrise Skaifeho leží těžká odpovědnost. Jako "pán krkavců" v londýnském Toweru bdí nad…

Kanadské město Asbestos již neexistuje, obyvatelé vybrali přívětivější…

20.10.2020 07:41 Kanadské město Asbestos si v touze zbavit se negativních sepětí se svým jménem, znamenajícím v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama