Instagram mění pravidla. Mladí mají smůlu

Sociální sít instagram, která se zaměřuje především na obrazové sdílení, je v oblibě mladých lidí. Zjistilo se však, že některé příspěvky nejsou pro mladistvé vhodné. Určitý typ příspěvků proto zůstane pro mladistvé uživatele skrytý.

Přidejte svůj názor

Instagram
doporučujeme

Na webu omnicoreagency.com byl zveřejněný americký průzkum, který přinesl tyto informace. Instagram je nejoblíbenější sociální sít pro 35% dětí ve věku od 13 do 18 let. Instagramový účet má 72% oslovených teenagerů.

Na této sociální sítí je momentálně půl miliardy takzvaných influencerů, z kterých polovina propaguje určité služby a výrobky, za co má finanční odměnu. Svými příspěvky mohou ovlivnit mládež. Z toho důvodu se dospělo k závěru, že mladiství budou chránění před některými příspěvky, napsal server Reflex.

Na Instagramu se před dětmi začnou skrývat příspěvky, které propagují nezdravé hubnutí a nabízejí rychlý úbytek váhy. Dále budu skryté příspěvky, které budou propagovat kosmetické přípravky zaměřené na určité procedury, například krémy proti vráskám a celulitidě.

Změna by se měla projevit na Instagramu v řádu týdnů, v plánu je aplikovat ji i na Facebook. „Chceme, aby se Instagram stal lepším místem, pozitivní platformou, kterou bude používat každý. K tomu má dopomoci její politika, která zmenší stresové situace uživatelů Instagramu na minimum,“ vyjádřila se manažerka Instagramu Emma Collinsová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Urážíte Romy či muslimy? Anonymita internetu je zdánlivá, právo platí i…

16.10.2019 16:14 Aktualizováno Anonymita internetu je často jen zdánlivá a pisatelé by měli vědět, že jsou dohledatelní a mohou…

Prahu a střední Čechy postihl rozsáhlý výpadek internetu

13.10.2019 15:56 Část uživatelů internetu v Praze a ve středních Čechách měla dnes dopoledne problémy s připojením k…

Češi se nechají lehce napálit. Podvodníkům posílají miliony

12.10.2019 11:10 Češi kvůli krádežím údajů k bankovním účtům a kartám přijdou ročně o desítky milionů korun. Do…

Twitter hasí skandál. Používal kontakty uživatelů k cílené reklamě

09.10.2019 10:03 Americká společnost Twitter provozující stejnojmennou sociální síť se omluvila za "neúmyslné"…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama