Italský pořad vyvolal svár: Radil ženám, jak být sexy na nákupech

V Itálii vyvolal pobouření televizní pořad obsahující rady ženám, jak vypadat sexy při nákupu v supermarketu. Veřejnoprávní televize, na jejímž kanálu byl odvysílán, jej dočasně stáhla, píše zpravodajský web BBC.

ženy
doporučujeme

V pořadu Detto Fatto, který vysílá kanál Rai 2, spoře oděná baletka a učitelka tance u tyče Emily Angelillová v kožených minišortkách a podpatcích nabádala ženy, aby prohnuly svá záda, když se budou natahovat pro zboží na vyšších policích regálů. Dále pořad obsahoval tipy, jak před sebou svůdně tlačit nákupní vozík.

Epizoda vyvolala pobouření mezi diváky i politiky. Mnozí poukázali na skutečnost, že díl byl odvysílán v předvečer mezinárodního dne proti násilí na ženách.

Generální ředitel společnosti Rai, Fabrizio Salini, vysílání pořadu pozastavil a nařídil prošetřit okolnosti vzniku dílu. Zdůraznil přitom, že epizoda neodpovídala duchu veřejnoprávní služby a redakčnímu kodexu Rai. Moderátorka pořadu Detto Fatto Bianca Guacceroová se omluvila jménem celého týmu s tím, že zajistí, aby se nic podobného neopakovalo.

Angelillová v úvodu inkriminovaného dílu tančila a následně radila ženám, jak nosit podpatky na různých místech, například v supermarketu. Rovněž dala divačkám tip, jak ladně zvednout něco, co jim nedopatřením spadlo v obchodě na zem. "Klekla bych si na jedno koleno, druhé bych měla pokrčené a nohy u sebe, neměla bych je roztažené, aby celá situace nepůsobila ještě vulgárněji," uvedla. Později se na svém facebooku omluvila všem ženám, které svým vystoupením urazila.

Ostrou kritiku díl vyvolal na sociálních sítích. Cecilia D'Eliaová, mluvčí sdružení demokratických žen, uvedla, že ženy byly v pořadu zobrazeny stereotypně a diskriminujícím způsobem s tím, že by se vedení Rai a Salini měli zodpovídat. Politik Andrea Martella díl rovněž odsoudil. "Možná by byl zapotřebí návod ne na to, jak nakupovat, nýbrž jak poskytovat veřejnoprávní službu, aniž by se pošlapávaly hodnoty a historie Rai," uvedla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní…

14.01.2021 13:26 Japonec Šodži Morimoto má na internetu zástupy příznivců díky své nezvyklé činnosti - nabízí se k…

Na Němcové obdivuji její odvahu být jiná, seriál o ní by mohl odpovídat…

10.01.2021 13:00 ROZHOVOR – Nechtěla by žít v její době. Příbuzná Boženy Němcové, o které nyní v České televizi běží…

Porody v minulosti. Ženy vnímaly riziko a psaly před ním závěť

10.01.2021 11:30 Zatímco dnes je ženám při porodu dopřána kvalitní lékařská péče, dříve představoval porod velké…

Velehoru K2 chtějí zdolat čtyři expedice, v zimě se to dosud nikomu…

10.01.2021 09:08 Šest desítek horolezců se připravuje na zdolání druhé nejvyšší hory světa K2. Mnozí se k tomu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama