Japonka Kane Tanaka oslavila 117. narozeniny, je nejstarším člověkem na světě

Již 117. narozeniny oslavila Japonka Kane Tanakaová, která je oficiálně registrována jako nejstarší člověk na světě. Na party uspořádané v neděli v pečovatelském domě ve Fukuoce na jihu Japonska si mimo jiné pochutnala na dortu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Stáří, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tanakaová se 117 let dožila minulý týden ve čtvrtek, narodila se totiž 2. ledna 1903 jako předposlední z osmi sourozenců. V 19 letech se provdala za Hidea Tanaku. Měli čtyři vlastní a jedno adoptované dítě. Loni v březnu byla Tanakaová jako nejstarší člověk na světě zanesena do Guinnessovy knihy rekordů.

Nedělní oslavy v pečovatelském domě se zúčastnili členové její rodiny i přátelé, uvedl web Sky News. Jedním z dárků byl obří dort, ze kterého dostala stará dáma první sousto. "Dobrý, dala bych si ještě," prohlásila Tanakaová po ochutnání.

Japonci jsou známi dlouhověkostí a dominují seznamu nejstarších lidí světa. I když i mezi Japonci přibývá vlivem změn jídelníčku obézních lidí, stále je jich spíš méně. V japonské kuchyni převládají ryby, rýže, zelenina a další nízkotučné potraviny. V zemi se pěstuje úcta ke stáří, lidé si zachovávají aktivitu a cítí se být užiteční, i když překročí osmdesátku. Stárnutí japonské populace ale společně s klesající porodností zvyšuje rovněž obavy z nedostatku pracovních sil.

Tanakaová je sice momentálně nejstarším člověkem světa, ale má-li se stát vůbec nejstarší kdy žijící osobou, musí překonat Francouzku Jeanne Calmentovou, která se dožila 122 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o plakát. Tina Turner vyhrála soud v Německu

22.01.2020 17:01 Soud v Německu dnes na žádost zpěvačky Tiny Turnerové zakázal pořadatelské společnosti Cofo…

Princ Harry přiletěl do Kanady, bude žít bez královské pompy

21.01.2020 10:14 Se sportovní taškou přes rameno a dvěma osobními strážci přiletěl v noci na dnešek do kanadského…

Největší strašák důchodců? Nemoc, o které většina z nich neslyšela, z nich…

19.01.2020 22:02 Aktualizováno Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

V Miss Global zvítězila Češka Karolína Kokešová

19.01.2020 13:20 Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se dnes v Mexiku stala Češka Karolína…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama