Lékaři evidují několik přenosů koronaviru na zvířata. Infikovaní jsou psi, kočky i tygři

Ve Spojených státech se nakazilo několik koček a kočkovitých šelem novým typem koronaviru. Podle veterinářů vykazují mírné příznaky a pravděpodobně se uzdraví. Přesto vědci nabádají veřejnost ke zvýšení opatrnosti.

Kočky
doporučujeme

Osm nakažených tygrů a lvů evidují lékaři a veterináři v zoologické zahradě v Bronxu. Podle televize CNN se zvířata pravděpodobně nakazila od chovatelů, kteří byli pozitivně testováni na covid-19. 

Většina infikovaných zvířat vykazuje jen mírné příznaky nákazy a trpí především kašlem. Jejich chování se ale nijak nevymyká normálu a neztrácejí ani chuť k jídlu.

Testy také prokázaly nákazu koronavirem u dvou koček chovaných v New Yorku. Pravděpodobně se nakazily od svých majitelů nebo od lidí v okolí. Kočky, z nichž každá má jiného majitele, trpí onemocněním dýchacích cest, pravděpodobně se ale uzdraví.

Americké Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) však zatím nemá důkazy, že by zvířata mohla přenášet koronavirus na lidi. Pravděpodobně se ve všech případech spíše od lidí nakazila.

Vědci dodávají, že není třeba panikařit, počet nakažených zvířat je vzhledem k počtu infikovaných osob velmi nízký. Lidé nakažení koronavirem by přesto neměli s kočkami mazlit a kontakt by měli omezit na nezbytné minimum.

Lékaři také doporučují, aby majitelé své kočky nepouštěli ven a starali se o ně jen s nasazenou rouškou.

Asijské úřady evidovaly před několika měsíci i několik nakažených psů. Ti však nevykazovali žádné příznaky a ani v tomto případě není potřeba se podle lékařů obávat, že by mohlo docházet k přenosu ze zvířete na člověka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavná tenistka navrhla módní roušky, sklidily obrovský úspěch

12.07.2020 13:01 Dvojnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová navrhla spolu se svou sestrou design pro…

Hvězda Bollywoodu Amitábh Baččan je v nemocnici s koronavirem

11.07.2020 21:52 Amitábh Baččan, hvězda indické filmové produkce, takzvaného Bollywoodu, leží v nemocnici poté, co…

Konec oblečení do kanceláře? Pandemie proměnila módní kodex, píše CNN

10.07.2020 09:20 Svým pánským oblekům šitým na míru, pouzdrovým šatům i vysokým podpatkům dejte sbohem. Nová realita…

Související:

Právě se děje

Další zprávy