Koronavirus změnil líčení žen. Zájem o rtěnky se prudce propadl

Pandemie covidu-19 a s ní spojená povinnost nosit roušky ve Francii silně dopadla na výrobce dekorativní kosmetiky, přičemž nejvíce - o tři čtvrtiny - se během celostátní karantény propadly prodeje rtěnek. Vyplývá to z dat agentury Nielsen, o nichž informovala stanice BFM.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle analýzy se ženy při líčení více soustředí na partii očí, které jsou i se zakrytým nosem a ústy vidět, a prodeje řasenek, stínů či očních linek se tak už vrátily na úroveň před nástupem pandemie.

Celkově se letos dekorativní kosmetiky prodalo o 17 procent méně než ve stejném období loni. Mezi březnem a květnem, kdy ve Francii platila kvůli šíření nákazy koronavirem celostátní karanténa, se tržby za make-up snížily dokonce o více než 50 procent.

"Prodeje zažily kolaps, ale co víc, nevrátily se zpátky ani po otevření obchodů," uvedla Mathilde Lionová ze společnosti NPD.

Atmosféra ve společnosti podle analytiků prodejům zkrášlovací kosmetiky nepřála, protože lidé trávili hodně času doma, zrušené byly společenské události včetně svateb a nošení roušek ženy od nanášení make-upu odrazovalo. Nejvíce se to ukázalo právě u rtěnek, protože ústa museli mít všichni na veřejnosti zakrytá. Během karantény tak jejich prodeje klesly o 75 procent a od jejího ukončení se propadly o dalších více než 25 procent.

Naproti tomu u prostředků na líčení očí propad způsobený koronavirem tak citelný nebyl. Ačkoli během karantény se řasenek či stínů prodávalo mnohem méně, nyní už se prodeje vrátily na hodnoty ze stejného období v loňském roce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pieta s Menzelem bude mít přísná pravidla. Lidé nemají nosit věnce

14.09.2020 14:57 Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které…

Zemřel sběratel, který v USA spustil hon za pokladem. Bylo mu 90 let

09.09.2020 07:30 Americký sběratel a obchodník se starožitnostmi Forrest Fenn, který se proslavil tím, že spustil…

Dlouhodobé nošení roušek může způsobit potíže s očima. Expert radí, jak se…

07.09.2020 22:05 Aktualizováno Ochrany obličeje v podobě různých masek, respirátorů nebo nanoroušek patří k nejúčinnějším způsobům…

Syn dostával každý rok od otce lahev whisky, nyní se za ně může koupit dům

07.09.2020 09:38 Osmadvacetiletý Brit, kterému otec každý rok k narozeninám dával lahev 18leté skotské whisky, nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama