Lékaři jsou zmateni. Čtyřletého chlapce zabila deprese

Čtyřletý chlapec neunesl ztrátu svého otce, který zahynul před několika týdny při útoku v Iráku. Po tom, co si uvědomil, že otce už nikdy neuvidí zemřel steskem matce v náručí

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři
doporučujeme

Jalal, který byl Pešmergským bojovníkem proti Islámskému státu byl zabit 31. července v Iráku. Podle jeho známých měl se synem Bryarem velmi blízký vztah. Bryar začal po smrti svého otce trpět depresí, která se u malých dětí může po ztrátě blízké osoby rozvinout.

Jeho příbuzní udávají, že čtyřletý chlapec měl symptomy anorexie, to znamená, že se začal vyhýbat jídlu. Neustále opakoval, že se mu stýská po otci a ptal se, kdy přijde domů. Situace se zkomplikovala, když byl chlapec nalezen s pěnou u pusy ve spánku. Pro jeho rodinu to byl impulz k převozu do nemocnice, kde byl následně hospitalizován.

Podle serveru news.com.au Bryar zemřel 26. srpna v matčině náručí v nemocnici na stesk a depresi z otcovi smrti. Byl pohřben vedle svého otce. Celý příběh rychle ovládl kurdské sociální sítě, kde uživatelé vyjadřují pozůstalým členům rodiny a ostatním blízkým soustrast. Podle serveru KURDISTAN24 se místní správa rozhodla po chlapci pojmenovat v této oblasti školu.

Australský kardiochirurg Nikky Stamp potvrdil  v rozhovoru pro ABC, že stres ze ztráty milované osoby může vést až ke smrti v důsledku "zlomeného srdce".

Tento případ není jediný. Podobná situace se stala v březnu, kdy matka jedné z oběti Christchurchského masakru neunesla smrt svého osmatřicetiletého syna. Zemřela krátce po synově pohřbu. Informoval o tom magazín The Sun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vaše dcera možná neví o antikoncepci. Nejčastější mýty a obavy

19.09.2019 18:22 Antikoncepce je v moderním světě jednoznačně nejspolehlivějším způsobem, jak mohou ženy zodpovědně…

Děti po "císaři" mají ve střevech odlišné bakterie, prokázala studie

19.09.2019 09:38 Děti, které se narodily císařským řezem, mají ve střevech jiné bakterie než miminka, která přišla…

Rakovina děložního čípku: Co obnáší test HPV a měli by ho podstoupit i…

18.09.2019 18:42 Obáváme se rakoviny, přesto ale věříme, že se právě nám vyhne! Pacientky, které se s touto nemocí…

Cenzura na Facebooku? Moderátoři diskuzí popsali, co vše musí dělat

18.09.2019 12:30 Skupina současných a bývalých pracovníků, kteří pracovali roky v moderátorských centrech pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama