Lékaři jsou zmateni. Čtyřletého chlapce zabila deprese

Čtyřletý chlapec neunesl ztrátu svého otce, který zahynul před několika týdny při útoku v Iráku. Po tom, co si uvědomil, že otce už nikdy neuvidí zemřel steskem matce v náručí

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři
doporučujeme

Jalal, který byl Pešmergským bojovníkem proti Islámskému státu byl zabit 31. července v Iráku. Podle jeho známých měl se synem Bryarem velmi blízký vztah. Bryar začal po smrti svého otce trpět depresí, která se u malých dětí může po ztrátě blízké osoby rozvinout.

Jeho příbuzní udávají, že čtyřletý chlapec měl symptomy anorexie, to znamená, že se začal vyhýbat jídlu. Neustále opakoval, že se mu stýská po otci a ptal se, kdy přijde domů. Situace se zkomplikovala, když byl chlapec nalezen s pěnou u pusy ve spánku. Pro jeho rodinu to byl impulz k převozu do nemocnice, kde byl následně hospitalizován.

Podle serveru news.com.au Bryar zemřel 26. srpna v matčině náručí v nemocnici na stesk a depresi z otcovi smrti. Byl pohřben vedle svého otce. Celý příběh rychle ovládl kurdské sociální sítě, kde uživatelé vyjadřují pozůstalým členům rodiny a ostatním blízkým soustrast. Podle serveru KURDISTAN24 se místní správa rozhodla po chlapci pojmenovat v této oblasti školu.

Australský kardiochirurg Nikky Stamp potvrdil  v rozhovoru pro ABC, že stres ze ztráty milované osoby může vést až ke smrti v důsledku "zlomeného srdce".

Tento případ není jediný. Podobná situace se stala v březnu, kdy matka jedné z oběti Christchurchského masakru neunesla smrt svého osmatřicetiletého syna. Zemřela krátce po synově pohřbu. Informoval o tom magazín The Sun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bolest v krku, rýma nebo průjmy. Mohou obyčejné příznaky značit…

01.04.2020 21:42 Nejběžnější příznaky nakažení koronavirem jsou suchý kašel, horečka a potíže s dýcháním. Existují…

Pár seniorů dokázal, že láska nezná hranic. I v době pandemie COVID-19

01.04.2020 07:23 Příklad páru seniorů z německo-dánského pohraničí ukazuje, že ani v době nynější pandemie láska…

Strach z koronaviru? Pět kroků, jak při úzkosti snáze usnout

31.03.2020 15:51 Nedovoluje vám strach z šíření koronaviru usnout? Zpravodajský server The Guardian připravil…

Celebrity v boji s COVID-19: Popové hvězdy hrály z gaučů a kuchyní

30.03.2020 08:59 Billie Eilish zpívala na pohovce, Elton John hrál na klávesy, které patří jeho dětem, a Backstreet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy