Létání už nebude jako dřív. Jak změní pandemie letecký průmysl?

Letecký průmysl je v současné době kvůli viru SARS-CoV-2 zcela ochromen. Letecké společnosti po celém světě plánují, jak nejlépe zabránit sociálnímu kontaktu během letu, až se ve světě ochranná opatření zmírní natolik, že lidé budou moci zase létat.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letadlo Qantas Airlines na letišti v Sydney
doporučujeme

Jedna z mála dobrých zpráv je, že letecké společnosti navrhují zrušení obsazenosti prostředních sedadel. Letecká společnost Qantas, která je považována za přední světovou leteckou společnost a jednu z nejsilnějších značek v Austrálii, ponechá prostřední sedadla prázdná. Druhá největší letecká společnost v Austrálii Virgin Australia také nechá prostřední sedadla neobsazená, ale cestující bude mít k dispozici dokonce celé trojsedadlo. Americké společnosti jako Delta Air Lines, Alaska a Spirit také tvrdí, že zruší rezervace prostředních sedadel.

Generální ředitel britské společnosti EasyJet Johan Lundgren sdělil, že toto je způsob, jak povzbudit cestující, aby začali znovu létat po pandemii viru SARS-CoV-2. „Radíme se s úřady a nasloucháme zákazníkům. Je to správné, zejména v počátečním období,“ uvedl Lundgren.

Studie „FlyHealthy Research Team“ uvedla, že nejbezpečnější místo v letadle je u okna. Výzkum sledoval chování cestujících a posádky během deseti tří- až pětihodinových letů. Ti, kteří seděli na sedadlech v uličce se dostali do kontaktu s cestujícími a posádkou průměrně 64krát, zatímco lidé u okna jen 12krát, uvedl National Geographic.

Letecké společnosti také plánují větší ochranu v místě nástupu cestujících do letadla. Obvykle se nastupovalo zepředu dozadu, takže cestující v přední části letadla byli vystaveni všem cestujícím za nimi, kteří pokračují dále do letadla. Americká společnost Delta Air Lines změnila proces nástupů, aby cestující nejdříve obsadili zadní sedadla. Podle společnosti je cíl maximálně podporovat sociální distancování a omezit procházení cestujících kolem sebe. Delta Air Lines byly příkladem pro ostatní společnosti, které se také snaží pracovat na bezpečnějším nastupování.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Rakovina prostaty se dá odhalit včas díky fúzní perinální biopsii. Jak…

02.06.2020 18:18 Karcinom prostaty je obávanou chorobou českých mužů: v naší republice se s ním potýká více než 63…

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Máte doma "bordel"? Nepořádek probouzí kreativitu, tvrdí psychologové

31.05.2020 17:46 Aktualizováno Neschopnost uspořádat si své věci nesmí být chápána jako vada charakteru, tvrdí četní experti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy