Macecha chodila před dětmi "nahoře bez". Hrozí jí vězení a cejch sexuálního delikventa

Američanka Tilli Buchananová chodila před nevlastními dětmi "nahoře bez", za což jí nyní hrozí vězení a zápis do registru sexuálních delikventů na deset let. Proti obviněním se žena ohradila u soudu, kde ale podle televize Fox News neuspěla. Soudkyně v procesu v americkém státě Utah uplatnila zákon proti obscénnosti, který chrání děti před nemravným chováním dospělých.

Ilustrační foto
doporučujeme

Buchananové hrozí postih za to, že si doma v garáži na přelomu let 2017 a 2018 při montování sádrokartonu spolu s manželem svlékla tričko a také podprsenku, aby se neušpinila. Odhalila se tak třem nevlastním dětem ve věku devíti až 13 let. Podle policie byla pod vlivem alkoholu.

Zákon proti obscénnosti Buchananová označila za neústavní a argumentovala tím, že zákaz odhalování ňader diskriminuje ženy. Tento zákon se podle obžaloby vztahuje i na ženskou nahotu.

Buchananová, kterou zažalovala matka zmíněných dětí, se odkázala na jiný incident s úřady kvůli odhalování ženských prsou. Americká studentka Effie Krokosová loni v listopadu obdobný spor v Coloradu vyhrála a dokonce se domohla odškodnění ve výši 50.000 dolarů (1,1 milionu korun). Město ji původně chtělo postihnout za to, že si před domem se snoubencem házeli létajícím talířem od pasu nahoru nazí. Soudkyně v utažském procesu však poukázala na to, že případ Buchananové zahrnuje děti, a tedy musí být pojednán odlišně. V tuto chvíli není jasné, zda se Buchananová, která se prohlásila za feministku, proti verdiktu odvolá.

Tyto dva případy v USA nejsou ojedinělé. Shodou okolností se obdobná kauza dostala k Nejvyššímu soudu USA. Ten 13. ledna zamítl odvolání tří žen, které zažalovalo město v New Hampshiru na východě USA za to, že na veřejnosti chodily s odhalenou hrudí. Potvrdil tím verdikt tamního vrchního soudu, který potrestal podmíněnou pokutou Ginger Pierrovou za to, že v květnu 2016 na pláži jezera Winnipesaukee cvičila jógu od pasu nahoru nahá. Další dvě ženy, Heidi Lilleyová a Kia Sinclairová, byly v následujících dnech zatčeny na jiné pláži, kde s obnaženými prsy protestovaly proti zatčení Pierrové.

Ženy se odvolávaly na 14. dodatek americké ústavy, který zakazuje státům omezovat svobody a výsady občanů. Státní soud nařčení z diskriminace odmítl. Verdikt soud zdůvodnil tím, že vychází z tradičního chápání nahoty mezi mužem a ženou. Prakticky tak rozlišil mezi odhalováním prsů mužů a žen, jako v jiném případě federální soud v roce 2017. Ten podle magazínu Time konstatoval, že porušením ústavy není to, když muži mohou beztrestně ukazovat své bradavky, zatímco ženy nesmí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna Alžběta II. oslavila své první narozeniny od smrti prince Philipa

12.06.2021 18:35 Britská královna Alžběta II. dnes přihlížela vojenské přehlídce na hradu Windsor konané na její…

Sebastian Kneipp a jeho léčení vodou. Doporučoval i otužování

12.06.2021 16:30 Léčivé účinky vody jsou známy celá tisíciletí, lázeňství se zrodilo již v období starověku. Voda…

Alchymisté ve službách šlechty. Rudolf II. nebyl jediný, koho tajemná věda…

12.06.2021 12:30 Císař Rudolf II. je pověstný svou vášní pro alchymii. Tento panovník však nebyl zdaleka jediný,…

Princ Harry a vévodkyně Meghan oznámili narození dcery. Pojmenovali ji po…

06.06.2021 18:59 Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová oznámili narození své první dcery, pojmenovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama