Michael Schumacher: Nové informace o jeho zdravotním stavu

Už více než pět let je legendární závodník Michael Schumacher držen v ústraní. Od incidentu na lyžích s ním hovořilo jen velmi málo lidí a téměř nikdo neví, jak na tom slavný pilot Formule 1 dnes skutečně je. Aspoň trochu světla vnesli do celé záležitosti dva z jeho blízkých přátel, kteří se s ním nedávno setkali.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Michael Schumacher před tragickou nehodou
doporučujeme

Dosud se mělo za to, že Michael Schumacher sice nechodí a nemluví, je ale schopen vnímat svět kolem sebe. Jeden ze Schumacherových příbuzných totiž médiím před časem řekl, že jezdec sám není schopen pohybu, přesto prý ale nějakým způsobem s okolím komunikuje.

"Když Michaela vezmete na invalidní vozík a posadíte ho před krásné panorama hor s výhledem na jezero, někdy pláče," uvedl zdroj s tím, že bývalý jezdec projevuje v určitých situacích emoce. 

Arcibiskup Georg Gänswein navštívil legendárního jezdce v roce 2016 a také se zdálo, že má relativně dobré zprávy. Tvrdil, že vzhled pilota se po nehodě moc nezměnil. "Seděl jsem naproti němu, vzal jsem do dlaní obě jeho ruce a podíval se na něj. Jeho tvář je, jak všichni víme, typickou tváří Michaela Schumachera. Nyní je ale trochu plnější," citoval arcibiskupa německý deník Bild.

S dalšími podrobnostmi se svěřil také bývalý šéf Ferrari Jean Todt. Ten pro Radio Monte-Carlo přiznal, že ačkoliv je v podobných prohlášeních opatrný, ty o zdravotním stavu legendárního jezdce jsou pravdivé. 

"Jeho rodina bojuje jak může a naše přátelství už samozřejmě nikdy nebude stejné jako dřív. Protože forma komunikace je jiná než dříve," uvedl s tím, že se snaží bojovat.

Se Schumacherem se údajně potkal také šéf Formule 1 Bernie Ecclestone. Ten uvedl, že Michael momentálně není schopen vnímat. Dodal ale, že až se jeho stav zlepší, zodpoví na všechny vyřčené otázky. 

Skutečný stav přesto nadále podléhá spekulacím. Od doby, kdy byl Schumacher propuštěn z nemocnice, totiž tráví svůj čas v okruhu rodiny a pečovatelů ve velkém sídle ve Švýcarsku. Jeho manželka Corinna ale bedlivě střeží soukromí rodiny a tak na veřejnost pronikají jen velmi kusé zprávy.

V průběhu let se Schumacherův zdravotní stav údajně zlepšil natolik, že už není připojen na dýchací trubici. A dokonce už ani není upoután na lůžko. Účty za jeho lékařskou péči ale šplhají do astronomických výšin. Potřebuje nadstandardní lékařskou a rehabilitační péči, která podle odhadů vyjde na 1 milion až 3,5 milionů korun týdně.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macecha chodila před dětmi "nahoře bez". Hrozí jí vězení a cejch…

23.01.2020 16:02 Američanka Tilli Buchananová chodila před nevlastními dětmi "nahoře bez", za což jí nyní hrozí…

Spor o plakát. Tina Turner vyhrála soud v Německu

22.01.2020 17:01 Soud v Německu dnes na žádost zpěvačky Tiny Turnerové zakázal pořadatelské společnosti Cofo…

Princ Harry přiletěl do Kanady, bude žít bez královské pompy

21.01.2020 10:14 Se sportovní taškou přes rameno a dvěma osobními strážci přiletěl v noci na dnešek do kanadského…

Největší strašák důchodců? Nemoc, o které většina z nich neslyšela, z nich…

19.01.2020 22:02 Aktualizováno Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama