Nostradamova věštba na rok 2020: IS rozpoutá třetí světovou, Putina navštíví mimozemšťané

Stalo se téměř tradicí, že vykladači slavných věštců přijdou ke konci roku s předpovědí událostí, které by se měly odehrát v roce následujícím. Ani letošní rok není výjimkou, a na internetu se opět objevují více či méně přesné výklady nejznámějších věštců světa. Mezi ty zřejmě nejpopulárnější patří i Nostradamus, který podle vykladačů nevěstí na rok 2020 nic dobrého.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Nostradamus
doporučujeme

O Nostradamovi se říká, že předpověděl teroristické útoky, které se odehrály 11. září 2001 v New Yorku, vraždu bývalého amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, smrt princezny Diany nebo vzestup nacismu. Michel de Nostredame byl ale ve skutečnosti spíše skeptikem a lékařem.

Je sice pravdou, že se v amatérském lékaři během života rozhořela vášeň pro astrologii a medik vydal svá proroctví založená na pozorování hvězd, ve skutečnosti ale nešlo o žádné pořádné věštby, a byl dokonce kritický i vůči víře v Boha.

Ačkoliv jsou jeho myšlenky dnes obhajovány mnohými zastánci, v dřívějších dobách je lidé kritizovali. Problémem věštců totiž spočívá zejména v tom, že jejich myšlenky lze vyložit prakticky jakkoliv. O to hůře, že rozluštit Nostradamova slova je prakticky nemožné. v 16. století neexistovala jednotná typografie. Pravopis se od jednoho vydání k dalšímu mění, a mnohé verše jsou navíc nepřesné a nejsou v nich zmíněna jména ani časy.

Ani to ale vykladače věšteb neodradí, a to ani přesto, že mnohdy jejich interpretace obsahují mnoho chyb. Ostatně už za života byl Nostradamus obviňován, že si vymýšlí, a jeho výrokům lidé nevěřili ani později, dokud se nenašel výklad, který se zřejmě nemýlil. Podle stoupenců francouzského medika předpověděl Nostradamus zvolení Francoise Mitterranda francouzským prezidentem a atentát na papeže Jana Pavla II.

Šlo o pouhou náhodu? Prakticky vzato je to možné, pro jeho stoupence jde ale o nezvratný důkaz, že měl Nostradamus pravdu, a dodnes rok co rok chrlí nové věštby. Ne nepodobné těm, které se objevily na rok 2020.

Ty například tvrdí, že se konečně ukáže vztah mezi Vladimirem Putinem a mimozemšťany. Severní a Jižní Kores se údajně příští rok spojí a začnou boje kvůli globálnímu oteplování. Pravou třetí světovou ale rozpoutá údajně až Islámský stát, zatímco Rusko a Ukrajina dosáhnou míru. 

Podobných předpovědí se na příští rok dá na více či méně důvěryhodných mystických serverech najít několik desítek, prakticky ale nelze určit, nakolik přesný je jejich výklad a zda vůbec pochází z původních předpovědí Nostradama. Vzhledem k tomu, že některé předpovědi znějí více než šíleně, o tom ale lze téměř s jistotou pochybovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to…

12.11.2019 22:10 Aktualizováno Oceňovaný filmový kritik Kamil Fila se zaměřil na problematiku slavných českých moderátorů. ten…

Noční můra důchodců? Omyl, varují lékaři, za Alzheimera vděčíte dětství

12.11.2019 22:00 Aktualizováno Více, než 30 milionů lidí na světě trpí Alzheimerovou nemocí. Medicína na ní zatím nezná žádný…

Řídit Boeing může v centru Prahy každý? Naučíte se to za pár minut

12.11.2019 21:06 Milovníci letectví se dočkali opravdu věrného simulátoru, na kterém si může každý vyzkoušet, jaké…

Událost, která mohla změnit dějiny. Stačilo pár minut a svět by dnes…

12.11.2019 11:59 Píše se 8. listopad roku 1939. Nacistický vůdce Adolf Hitler právě vchází do sálu mnichovské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama