Pár seniorů dokázal, že láska nezná hranic. I v době pandemie COVID-19

Příklad páru seniorů z německo-dánského pohraničí ukazuje, že ani v době nynější pandemie láska nezná hranic. O 85leté Dánce a jejím o čtyři roky starším partnerovi z Německa, kteří si povídají přes hranici a dodržují přitom bezpečný odstup, informovala na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Hranice Ingu Rasmussenovou a Karstena Tüchsena Hansena rozdělila před dvěma týdny, píše server pnp.de. Oba se stali místními celebritami, když je starosta městečka Tönder na dánské straně během projížďky na kole "přistihl" na jejich přeshraničním dostaveníčku.

Rasmussenová si se svým německým partnerem povídá, on si někdy dopřává skleničku kořalky, ona se drží kávy. "Musím řídit," vysvětluje Rasmussenová, která autem k hranici dojíždí z vesnice Gallehus. Hansen jezdí na kole z městečka Süderlügum ležícího několik kilometrů od hranic.

"Je to smutné, ale nezměníme to," hodnotí současnou situaci Dánka, která se v posledních dvou letech s Hansenem vídala téměř každý den. Často spolu jezdívali na výlety a k tomuto svému koníčku se chtějí zase vrátit, až současná pandemie pomine.

Německé úřady v úterý evidovaly více než 61.900 nakažených koronavirem, z nich nákaze podlehlo přes 580 pacientů. V Dánsku bylo 2815 infikovaných a 90 smrtelných obětí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vypadal běžný život na středověkém hradě? Chlad a tma byly ty nejmenší…

06.06.2020 13:05 Při prohlídkách interiérů dochovaných gotických hradů se nejeden návštěvník podiví nad mohutností…

Otázka, která trápí lidstvo po staletí, má možná odpověď. Byla první…

06.06.2020 10:49 Otázka, zda bylo dříve vejce, nebo slepice, trápí lidstvo už celá staletí. Zabývali se jí dokonce i…

Pijete moc kávy? Případ mladé ženy ukazuje, jak můžete dopadnout. Nikdo…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno V londýnské nemocnici Queen Elizabeth Hospital skončila teprve šestadvacetiletá žena, která se…

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Související:

Právě se děje

Další zprávy