Pivo na Pivním festivalu? Úplně jiné než v obchodech, láká mluvčí Botanické zahrady

Na Pivním festivalu v pražské botanické zahradě, který se bude konat tento víkend, svou produkci představí deset malých pivovarů. Součástí programu jsou také kuchařské show o kombinování piva i pikantních rostlin od Jany Vlkové a pivní show o pivovarnictví. Na festivalu vystoupí herec a písničkář Václav Koubek i vítěz druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth.

Přidejte svůj názor

Pivo, ilustrační foto
doporučujeme

Pivní festival se bude konat 17. a 18. srpna v trojské botanické zahradě v Praze. Podle mluvčí Botanické zahrady Kláry Hrdé se na festivalu představí zástupci malých pivovarů, mikropivovarů a létajících pivovarů. „ Jejich produkce je velmi malá, ale o to pro pivní fajnšmekry možná zajímavější, protože se hodně liší od toho, co se dá běžně zakoupit v obchodech či hospodách,“ sdělila pro EuroZprávy.cz.

Například svoji produkci na festivalu představí pivovar  Uhříněves, který se specializuje na spodně kvašené světlé ležáky a silná světlá i polotmavá piva pod obchodní značkou ALOIS 11, 13 a 14. Všechny tyto značky představí na festivalu. „V nabídce bude i PORTER s charakteristickými chuťovými vjemy hořké čokolády a kávy, ideální k dezertům, či jako samotný digestiv na vychutnání. Máme zkušenost, že si každé pivo najde svého zákazníka a pro každé jídlo lze najít to, které mu nejvíce sedne. Rádi naše pivo představíme těm, kteří ho ještě neznají, “ sdělil pro EuroZprávy.cz Martin Turnovský z tohoto pivovaru. 

Pivovar Strašák, jehož produkce bude také zastoupená na festivalu, se podle sládka Jana Simona odlišuje od většiny pivovarů tím, že se specializuje na svrchně kvašená piva, například styly Ale a IPA. „Přesto se snažíme chuťovým profilem našich piv pokrýt co nejširší spektrum pivařů. Tedy aby bylo co nejpitelnější pro co nejvíce lidí,“ řekl pro EuroZprávy.cz

Hrdá sdělila, že se celkově na festival přihlásilo deset pivovarů, z nichž velká část je z Prahy a okolí. Kromě piva se bude nabízet i rozmanité jídlo, a to například beskydské i tatranské nitě, korbáčiky, vypečené preclíky i tyčinky s náplní a také grilované maso i hotdogy.

Podle Turnovského pivní festivaly ke kultuře minipivovarů patří a zaslouží si návštěvu. Dodal ale, že je dobré, když není na jedné louce pivovarů tolik, že se návštěvník v paletě chutí a druhů zcela ztratí. „Pivní festivaly byly pro mě vždy největší svátky v roce ještě dlouho před naším létajícím pivovarem, vždyť na nich je spousta druhů piv a ve stánku jsou často přímo sládci či jiní pracovníci pivovaru, se kterými se dá pohovořit o jejich pivu,“ řekl Simon.

V sobotu od jedenácti hodin se v zahradě bude konat show autorky Květinových kuchařek a znalkyně jedlého kvítí Jany Vlkové o tom, jak kombinovat pivo a pikantní rostliny. „Propojení rostlin a piva se vzhledem k místu konání samo nabízí a jelikož se k pivu hodí výrazná jídla a taková, která mají říz, padla volba právě na pikantní rostliny s výraznou chutí, jež tento nápoj skvěle doplní,“ uvedla Hrdá. 

Nebude chybět i hudební doprovod. Například v sobotu od půl čtvrté vystoupí písničkář, harmonikář, spisovatel, herec a režisér Václav Koubek. „Blíží se konec prázdnin, většina má po dovolených a tak je dobré se  poddat těm, co organizují a nabízí zážitky pro náš volný čas,“ vysvětlil Koubek pro EuroZprávy.cz důvody, proč by lidé měli přijít na festival. Repertoár svého vystoupení přizpůsobí atmosféře a publiku festivalu.

V neděli o půl třetí na festivalu vystoupí Vlasta Horváth, jehož kariéru odstartovalo vítězství ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar. Návštěvníkům Pivního festivalu v trojské botanické zahradě se svým triem zazpívá písně ze svého nového autorského alba Stále nevěřím.

Také se v neděli pivovar Bad Flash Beers představí své  pivní show o pivovarnictví, druzích piv i pivovarech a v průběhu celého festivalu bude doprovodný program pro děti. Podle Hrdé jde o už čtvrtý ročník food festivalů v Botanické zahradě. Dřívější ročníky víkendového festivalu navštěvovalo několik tisíc lidí. „Téma foodových akcí se vždy liší, v minulosti byla akce věnovaná například Americe či Africe. Letos jsme červencovou akci zaměřili na spojení rostlin a jídla a tento víkend se jídlo i program bude točit okolo piva. Toto téma jsme vybrali poprvé,” řekla Hrdá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Třes rukou: Neškodná lapálie, či vážná nemoc? Naučte se poznat rozdíly

13.10.2019 12:05 Třes (tremor) rukou někdy postihne každého z nás. Může se jednat o pouhou reakci organismu na chlad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama