Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod Primark. Ten ale nyní poslal svým zákazníkům nepříjemný vzkaz.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Primark (G3 - Gerasdorf, Rakousko)
doporučujeme

O tom, že slavný oděvní řetězec Primark otevře v centru Prahy svůj první obchod, už EuroZprávy.cz informovaly na jaře. Dosud ale bylo známo pouze to, že řetězec podepsal nájemní smlouvu a obchod by měl být podobné velikosti jako prodejny v Británii či Německu.

Zatímco termín otevření je stále neznámý a odhaduje se na příští rok, už je alespoň jasné, kde bude obchod stát a jak bude velký. Primark by měl stát v budově The Flow Building, tedy konkrétně na adrese Václavské náměstí 47.

Co se velikosti týče, za zahraničními obchody opravdu zaostávat nebude. Celková prodejní plocha bude činit necelých 5 tisíc čtverečních metrů a obchod by měl zabírat celkem tři patra. Velikostně se tak přiblíží například Drážďanům, kam dosud museli Češi jezdit, pokud chtěli sáhnout po levném oblečení.

Oblíbený irský řetězec s levnými oděvy Primark si ale pro zákazníky připravil před nedávnem další velkou novinku. Kromě toho, že otevře v České republice svou první pobočku, také spustí e-shop. Ten ale bohužel bude zpočátku fungovat jinak, než jsou lidé zvyklí.

E-shop nebude fungovat na bázi doručení domů, zákazníci si pouze mohou zboží objednat a vyzvednout si jej na prodejně. Pro řadu Čechů tak tato novinka zatím pozbývá smyslu, minimálně dokud nebude kamenná prodejna i u nás.

A nejen pro Čechy. Obchody řetězce jsou nedostupné pro řadu dalších zemí, lidé jsou ale vynalézaví a zboží Primarku si vzájemně přeprodávají skrze jiné obchody, například přes Amazon.

Obchod se proto rozhodl k neobvyklému kroku. Své zákazníky varoval, aby jeho zboží nakupovali pouze u něj v obchodě a nepodléhali nabídkám třetích stran. Ty totiž s Primarkem nemají uzavřenou žádnou spolupráci.

Je otázkou, nakolik zákazníci přání obchodu vyslyší. Mnoho z nich jezdí na nákupy levného oblečení i stovky kilometrů daleko a právě nákup skrze třetí stranu je pro ně mnohdy příjemnější a rychlejší záležitostí.

Loading...
Témata: Primark | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lze žít ve velkoměstě jen z darů přírody? Aktivista si to vyzkoušel.…

17.11.2019 14:20 Rob Greenfield je Američan a jezdí převážně stopem. Je to jeden z jeho způsobů, jak omezit…

Žádný internet, žádné počítače, Favorit na vrcholu. Jaký byl život v roce…

17.11.2019 10:25 Události roku jsou dobře známy i těm, kteří v té době ještě nebyli na světě. O politické situaci a…

Experti bijí na poplach. Zjistili, kolik Čechů podlehlo alkoholu

17.11.2019 09:40 Alkohol pije rizikovým způsobem více než 1,5 milionů lidí v ČR. Vyplývá to z průzkumu mezi 1800…

Co s lidmi dělají cigarety? Nový objev vědců zjistil, že nehrozí jen…

16.11.2019 18:49 Aktualizováno Vědci našli souvislost mezi kouřením tabáku a duševními chorobami. Podle nové studie mohou mít lidé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama