Prostitutky v Řecku si zoufají. Kvůli novým pravidlům hrozí odliv klientů

Se začátkem turistické sezóny se toto pondělí v Řecku znovu otevřely i tamní nevěstince. Podle jedné z provozovatelek veřejného domu v centru Atén se jejich podnikání po několikaměsíční přestávce kvůli karanténním omezením rozběhlo čile. Otázkou ale je, jak dlouho řecké nevěstince ekonomicky přežijí. I ony totiž musí dodržovat přísná opatření proti šíření koronaviru.

Prostituce, ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli pandemii covidu-19 se musí v řeckých nevěstincích nosit roušky, klienti mají platit bezhotovostně a mají se evidovat jejich jména i s telefonními kontakty kvůli trasování v případě nákazy koronavirem.

Zejména kvůli poslednímu ze jmenovaných opatření ale panují obavy, že se sníží počty klientů a některé tyto podniky zkrachují. Hrozí tak, že více prostitutek pak bude pracovat neregistrovaně, což přináší rizika pro ně i veřejné zdraví, uvedla agentura Reuters.

"Někteří zákazníci nám skoro vyrazí dveře, jak pospíchají dovnitř, protože se stydí a bojí se, aby je nikdo neviděl. Tak jak můžou pak tihle lidé čekat ve frontě?" podivila se transsexuálka Anna nad dalším opatřením, podle něhož mají klienti do nevěstinců vstupovat postupně, aby se dala dodržovat bezpečná vzdálenost omezující šíření koronaviru.

V pondělí, kdy nevěstince v Aténách otevřely, měly tyto podniky plno. "Bylo to šílené, někteří říkali, že už jsou úplně sexuálně vyhladovělí," uvedla Rita, která provozuje nevěstinec v centru řecké metropole.

Prostituce v Řecku je legální a podléhá jistým pravidlům. Ženy v těchto podnicích musí být starší 18 let, nesmí být drogově závislé a musí chodit na pravidelné zdravotní prohlídky. Jak píše Greek Reporter, počet prostitutek v Řecku se zvýšil během ekonomické krize, která zemi zasáhla před několika lety.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi a konzumace masa? Novým trendem je flexitariánství

09.07.2020 14:21 Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství,…

Na týden dopředu si dovolenou podle předpovědi počasí neplánujte, radí…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Stoprocentní úspěšnost předpovědi počasí je utopie. Zatímco na druhý den dokážete počasí…

Skladatel Ennio Morricone (†91) byl pohřben v tichosti, jak si přál

08.07.2020 09:22 V tichosti a jen za přítomnosti rodiny byl v úterý na předměstí Říma pohřben italský hudební…

Lékaři ve Vatikánu rozdělili siamská dvojčata, byla srostlá lebkami

08.07.2020 08:42 Lékaři ve vatikánské dětské nemocnici Bambino Gesù úspěšně rozdělili dvouletá siamská dvojčata,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy