Ředitel křesťanské školy se na celé čáře vysmál Gretě

Ředitel australské křesťanské soukromé školy Coffs Harbour poslal do informačního zpravodaje zprávu, která se týkala projevu Grety Thunberové o klimatických změnách. Označil ji za „malou holčičku s mentálními problémy.“

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Greta Thunbergová
doporučujeme

Ředitel Rodney Lynn napsal dopis žákům a rodičům 26. září. Nehovořil o Grete Thunbergové jménem, ale zmínil se o holčičce ze Skandinávie, která propagovala „doomsday waffle talk“.

V dopise prosil své studenty, aby věřili Bohu a ne předpovědi malé holčičky. "Nikdo neví, kdy bude konec světa. Ježíš řekl, že o tom dni nebo hodině nikdo neví. Budoucnost je v rukou Božích, ne v předpovědích malé dívky a falešných proroků, “ napsal Lynn.

Dopis byl zveřejněn ve stejném týdnu, kdy Greta vášnivě promluvila v OSN v New Yorku. Vyčítala světovým vůdcům, že nepřijali důrazná opatření v boji proti změně klimatu. Na pozvání Thunbergové se mladí lidé po celém světě vydali do ulic, aby požadovali důraznější opatření v oblasti změny klimatu, napsal server News. Lynn ve svém dopise jejich jednání zpochybnil. „Můžete vynechat školu. V ulicích držet kus lepenky a vyzývat vládu, aby udělala něco, aby se to všechno nedělo, opravdu?“ reagoval.

Dopis pana Lynna se setkal s odporem. Skupina Coffs Coast Climate Action Group napsala na Facebooku, že se jim nelíbí silná slova ředitele školy Coffs Harbour.

Další duchovní Dr. Greg Jenks tvrdí, že názory Lynna jsou hrozným projevem křesťanství. "Myslím, že zpravodaj je primárně zaměřen spíše na rodiče než na děti, ale toto je pohled, který povzbuzuje lidi, aby nepřijali žádnou odpovědnost za péči o planetu," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (63)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína zadržela dva Američany. Čelí vážnému obvinění, hrozí jim až doživotí

17.10.2019 15:27 Čínské úřady dnes oznámily, že koncem minulého měsíce zadržely dva Američany, kteří organizovali…

Tajfun Hagibis zasáhl i japonskou císařskou rodinu, odloží se část…

17.10.2019 13:02 Aktualizováno Japonská vláda se rozhodla odložit slavnostní průvod, který se měl uskutečnit příští úterý u…

Mela v parlamentu: Poslanci znovu vyhnali správkyni Hongkongu

17.10.2019 12:10 Hongkongští prodemokratičtí poslanci dnes znovu vyhnali ze zasedání parlamentu správkyni města…

Zemětřesení na Filipínách zanechalo spoušť, mezi mrtvými je sedmiletá dívka

17.10.2019 07:54 Bilance obětí středečního silného zemětřesení na Filipínách stoupla na tři a několik desítek lidí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama