Rozvody i posílení moci? Odborník prozradil, jak se zhorší život po koronaviru

Pandemie koronaviru je jednou z nejrozsáhlejších událostí, která zasáhla svět od konce druhé světové války. Je téměř jisté, že některé věci se do starých kolejí nevrátí, a ne všechny se týkají pouze ekonomické sféry, školství nebo zaměstnanosti.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Psycholog Jeroným Klimeš se obává, že na nás po skončení pandemie koronaviru čekají nemilá překvapení. Uvedl to pro Český rozhlas s tím, že nemoc codie-19 prolomí spoustu tabu v lidských svobodách.

"Vzduch se spíš zhustí," uvedl a dodal, že systém bude víc restriktivní a budou důvody, proč omezovat svobodu lidí a podnikatelů. "Čekám spíš, že koronavirus zvýší podíl státní moci na lidech. Čekám spíš zhoršení vztahů," myslí si.

Už nyní prý panují tendence, aby stát mohl víc zasahovat do občanských svobod. Jako příklad uvádí sledování člověka po mobilu v případě nákazy. To by dřív bylo nedovolené. "Myslím, že tohle tabu teď padne a tyhle ochranné mechanismy budou prolomeny," dodal.

Problémy ale pozoruje i v mezilidských vztazích. "Víme, že když lidi izolujeme od sebe a nemůžou komunikovat, tak po nějakém čase začnou být paranoidní. Někteří mi říkají, jak je ti ostatní nemají rádi a jak proti nim kujou pikle. A jsou hádky v rodinách," uvedl.

Na řadu lidí dopadá ponorková nemoc, protože jsou pořád spolu a špatnou vlastnost, která se dá vydržet půl hodiny denně, nyní druzí pociťují i několik hodin. "A to je opravdu na zabití," dodal psycholog. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pijete moc kávy? Případ mladé ženy ukazuje, jak můžete dopadnout. Nikdo…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno V londýnské nemocnici Queen Elizabeth Hospital skončila teprve šestadvacetiletá žena, která se…

Postoj lidí k vakcínám se mění. Uvědomují si nebezpečí covidu-19

03.06.2020 10:31 Tábor těch, kdo odmítají vakcíny, nepřevažuje nad lidmi, kteří by očkování podstoupili. V době…

Rakovina prostaty se dá odhalit včas díky fúzní perinální biopsii. Jak…

02.06.2020 18:18 Karcinom prostaty je obávanou chorobou českých mužů: v naší republice se s ním potýká více než 63…

Královská vyjížďka na koni. Alžběta II. poprvé od vypuknutí pandemie na…

01.06.2020 15:42 Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy