Spor o plakát. Tina Turner vyhrála soud v Německu

Soud v Německu dnes na žádost zpěvačky Tiny Turnerové zakázal pořadatelské společnosti Cofo Entertainment používat plakát na hudební představení, ve kterém vystupuje dvojnice známé umělkyně. Soud to podle agentury DPA zdůvodnil tím, že plakát vyvolává mylný dojem, že na koncertu vystoupí samotná pěvecká hvězda.

Přidejte svůj názor

Tina Turner
doporučujeme

Turnerová, která se narodila v USA, ale už delší dobu má švýcarské občanství, oslavila v listopadu 80. narozeniny. Právě na tento fakt poukázala DPA s tím, že osmdesátnice, které si ostatní mohou splést s třicetiletými, jsou šťastné ženy.

Na zmíněném plakátu je totiž mladá umělkyně Dorothea Fletcherová, známá pod přezdívkou Coco, která vystupuje jako dvojnice pěvecké legendy Turnerové. Kolik Fletcherové je, umělkyně tají, DPA její věk odhaduje na asi třicet let.

Zástupci skutečné Turnerové uváděli, že plakát jasně nezmiňuje, že na něm je vyfocena dvojnice, takže si kolemjdoucí mohou pomyslet, že na show nazvané po zpěvaččině velkém hitu Simply the Best opravdu Turnerová vystoupí.

Pořadatel u soudu tvrdil, že v Německu, Rakousku a Švýcarsku zorganizoval více než stovku vystoupení s dvojnicí Turnerové a že si zatím nikdo nestěžoval, že se na pódiu neobjevila skutečná zpěvačka. Podrobnosti o akci uvádí také web pořadatelské společnosti.

Soud konstatoval, že reklamy na koncerty či muzikály se těší uměleckým svobodám, ale v tomto případě plakát opravdu může vyvolat mylný dojem. To soud uznal již loni v říjnu, tehdy ale dal oběma stranám měsíc na to, aby se samy dohodly. Pokud by dohody zástupci společnosti a Turnerové nedosáhli, což se také stalo, přislíbil soud vynést v lednu verdikt. To dnes učinil.

Turnerová se stala populární v 60. letech díky písni A Fool in Love. Závratný úspěch jí ale přineslo album Private Dancer s hitem What's Love Got to Do with It z roku 1984. Turnerová tehdy změnila image a stylově se posunula od soulu a blues k popu. Následovaly další šlágry jako We Don't Need Another Hero, Simply the Best či Golden Eye. V roce 2013 se provdala za svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího německého hudebního producenta Erwina Bacha, a přijala švýcarské občanství.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonec Watanabe se dožil 112 let

25.02.2020 11:17 V Japonsku zemřel v neděli 112letý Čitecu Watanabe, kterého Guinnessova kniha rekordů teprve…

Zemřel Jens Nygaard Knudsen (†78), vynálezce figurek Lego

24.02.2020 07:58 Dánský vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen zemřel ve věku 78 let. Slavnou postavičku s…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Hrad Frankenstein: Místo opředené řadou legend

23.02.2020 14:00 Co se vám vybaví, když před vámi někdo řekne slovo "Frankenstein"? Nepochybně příšery, šílení vědci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama