Útoky, vraždy, uprchlíci jednají ve jménu islámu? Odborníci řekli, kde leží pravda

Islám a obecně muslimové jsou tématem, které Česko doprovází několik posledních let, zejména v souvislosti s migrační krizí. Ačkoliv se ale toto náboženství obecně zapsalo do podvědomí Čechů spíše negativně, vznikají předsudky a z nich i lži. Které jsou ty největší?

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Muslimové
doporučujeme

Popravy homosexuálů prováděné Islámským státem byly často prováděny kvůli homosexualitě. A ve více než tuctu muslimských zemích je trestem za homosexualitu smrt. Pravda je ale taková, že islám homosexualitu nezakazuje ani neodsuzuje.

Změna pohlaví také muslimské víře nijak neodporuje. Írán je dokonce druhou zemí na světě, kde se provádí nejvíce těchto operací a můžete na ně dokonce získat vládní dotaci.

Podobně jako v prvním případě i zde je muslimská víra silně odlišná od křesťanství. Islám sice zakazuje mimomanželský sex, antikoncepci ale podpořil i prorok Mohamed.

Muslimové na duchy nevěří. Nevěří v to, že by se mrtví lidé vraceli. Jakmile zemřete, jste pryč. Vaše existence na této rovině reality skončila a vy musíte jít dál.

Střet civilizací mezi islámem a křesťanstvím položil základy křížových výprav, které se udály v reakci na rozšiřování muslimského práva napříč Středním východem.

Není pochyb o tom, že na obou stranách došlo k mnoha válečným zločinům, pravidla války stanovená prorokem Mohamedem ale mají morální převahu. Pravidla totiž zakazují vraždit ženy, děti a civilisty, zakazují vojákům zabíjet zvířata a ničit nepřátelům zemědělství a zdroje vody.

Loading...
Vstupte do diskuze (53)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se bojovalo s poslední morovou epidemií v 18. století?

04.04.2020 20:04 Aktualizováno Poslední vlna morové epidemie zasáhla naše země v letech 1713 až 1715. Jak se v této době bojovalo…

Proč se ve středověku tak rychle šířily nemoci?

04.04.2020 16:15 V nastalé situaci, kdy se svět děsí pandemie koronoviru COVID-19, vyznívají různé otázky o…

Pandemie covid-19 je i nápor na psychiku. Jak v sobě pěstovat pocit štěstí?

04.04.2020 14:49 Co z nás dělá šťastné lidi? Takovou otázku si můžeme klást v těchto dnech, které se tak liší od…

Italský gondoliér v karanténě vesluje na balkóně. Jeho videa baví internet

04.04.2020 08:39 Ve ztichlých Benátkách se kvůli koronavirové karanténě potýkají s nucenou nečinností i stovky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy