Útoky, vraždy, uprchlíci jednají ve jménu islámu? Odborníci řekli, kde leží pravda

Islám a obecně muslimové jsou tématem, které Česko doprovází několik posledních let, zejména v souvislosti s migrační krizí. Ačkoliv se ale toto náboženství obecně zapsalo do podvědomí Čechů spíše negativně, vznikají předsudky a z nich i lži. Které jsou ty největší?

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Muslimové
doporučujeme

Popravy homosexuálů prováděné Islámským státem byly často prováděny kvůli homosexualitě. A ve více než tuctu muslimských zemích je trestem za homosexualitu smrt. Pravda je ale taková, že islám homosexualitu nezakazuje ani neodsuzuje.

Změna pohlaví také muslimské víře nijak neodporuje. Írán je dokonce druhou zemí na světě, kde se provádí nejvíce těchto operací a můžete na ně dokonce získat vládní dotaci.

Podobně jako v prvním případě i zde je muslimská víra silně odlišná od křesťanství. Islám sice zakazuje mimomanželský sex, antikoncepci ale podpořil i prorok Mohamed.

Muslimové na duchy nevěří. Nevěří v to, že by se mrtví lidé vraceli. Jakmile zemřete, jste pryč. Vaše existence na této rovině reality skončila a vy musíte jít dál.

Střet civilizací mezi islámem a křesťanstvím položil základy křížových výprav, které se udály v reakci na rozšiřování muslimského práva napříč Středním východem.

Není pochyb o tom, že na obou stranách došlo k mnoha válečným zločinům, pravidla války stanovená prorokem Mohamedem ale mají morální převahu. Pravidla totiž zakazují vraždit ženy, děti a civilisty, zakazují vojákům zabíjet zvířata a ničit nepřátelům zemědělství a zdroje vody.

Loading...
Vstupte do diskuze (53)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan: Proč stráví Vánoce přes půl světa od…

13.12.2019 10:20 Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa.…

Experti do detailu rozebrali Vánoce. Zjistili, jak moc škodí zdraví

12.12.2019 13:38 Vánoce klepou na dveře a řada bytů, domů i obchodů se už oblékla do štědrovečerního hávu. Stromečky…

Vědci zjistili, co s vámi udělá, když budete dva týdny sedět. Výsledek…

11.12.2019 12:59 Pohyb je život a lenošení člověku neprospívá. Když člověk nevyvíjí žádnou aktivitu roste obsah tuku…

Střelec z Ostravy si před smrtí dopisoval se slavným zpěvákem

10.12.2019 17:48 Aktualizováno David Stypka patří mezi nejúspěšnější současné zpěváky mladé generace. O tom i cena Anděl, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama