V Japonsku je celebritou starosta malého města, jeho jméno se čte Džó Baiden

Celebritou japonského internetu se stal starosta malého města v prefektuře Kumamoto na severozápadě země. Znaky, které skládají jeho jméno a příjmení, lze totiž vyslovovat jako Džó Baiden, informovala agentura Kjódó. Starosta Jutaka Umeda uvedl, že podobnost s výslovností jména zvoleného amerického prezidenta hodlá využít k rozšíření známosti města, které vede.

Ilustrační foto
doporučujeme

Psaná japonština využívá znaky kandži čínského původu, které mají často více způsobů výslovností. Znaky skládající příjmení starosty ume a da, které znamenají hojný a rýžové pole, mohou být vyslovovány také jako bai a den. Znak označující jméno Jutaka je běžně vyslovován také jako Džo.

"Cítím se s ním (Joem Bidenem) velice spjatý. Je to, jako bych také vyhrál volby," uvedl podle agentury Kjódó starosta. Tomu prý po ohlášení, že právě kandidát demokratů Biden zvítězil v amerických prezidentských volbách, začaly chodit gratulace

Není to poprvé, co je výslovnost japonských názvů a jmen podobná příjmení vysokého amerického politika. V roce 2008 média poukázala, že v prefektuře Fukui existuje město s názvem Obama.

Obyvatelé dokonce ve městě vytvořili výbor na podporu tehdejšího amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten město zmínil v projevu, který v roce 2009 přednesl při státní návštěvě Japonska.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Převoz 300kilového muže do nemocnice: Pomáhá jeřáb, musí se zbourat kus…

01.12.2020 11:08 Muže vážícího 300 kilogramů vyprostí z jeho vlastního domu na jihu Francie speciální tým. Alain…

Jak řádila španělská chřipka v Praze? Není to neškodná rýma, varoval tisk

29.11.2020 21:52 Aktualizováno Jednu z nejhorších epidemií v dějinách představovala španělská chřipka. Dochovaný dobový tisk nám…

Indičtí pouliční žehlíři už nemusí kazit vzduch, pomohl vynález 14leté…

29.11.2020 08:38 Mezi prodavači čaje a zeleniny vyhlazují pouliční žehlíři na svých pojízdných stolcích v ulicích…

Posmrtné fotografie. Zvláštní druh portrétu a památka na zesnulé

28.11.2020 13:00 Jistým dokladem vnímání smrti v minulosti mohou být tzv. posmrtné fotografie, které vznikaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama