VIDEO: Belgický šéfkuchař se nevzdal, pandemii vzdoruje neotřelým způsobem

Protože nemohl kvůli pandemii covidu-19 otevřít svou restauraci, přišel belgický šéfkuchař na nápad obsluhovat hosty na parkovišti svého podniku v obytných vozech. Píše o tom agentura AFP.

Jak správně nakládat se zbytky jídla, abyste se vyhnuli zdravotním problémům?
doporučujeme

"Přišli jsme do jediné restaurace, která je v Belgii otevřená, a byli jsme okouzleni," říká Françoise Gendebienová a ve svém autě se svým manželem ochutnává plody moře servírované na stolku s bílým ubrusem a zapíjí je bílým vínem.

Před restaurací Matthias and Sea v Tarcienne na jihu Belgie, která se specializuje na mořské plody a ryby, stojí toho večera více než tucet obytných vozů.

Nehrozí zde riziko nákazy, neboť číšník přináší jídla připravená v kuchyni a zakrytá alobalem až ke dveřím vozidla a dodržuje přitom všechna hygienická opatření.

Podle jídelníčku stojí pokrmy z ryb kolem 30 eur (780 Kč), zatímco menu s humrem přijde na 58 eur (1500 Kč).

Šéfkuchař Mattia Collu přeměnil své parkoviště v restauraci a dokonce i hotel, protože tu hosté mohou nocovat. Parkovací místo jim v případě potřeby pronajme.

Nápad Collu dostal, když rozvážel jídlo zákazníkům, jako mnoho dalších restauratérů, kteří začali nabízet jídlo s sebou, neboť to je za pandemie covidu-19 jediný legální způsob jejich aktivity. Obytné vozy viděl u svých zákazníků, a tak si nakonec řekl, proč má jídlo balit a rozvážet, když hosté mohou přijet k němu.

Tato belgická forma drive-in zaujala zákazníky v době, kdy si obytná auta získala v Evropě nebývalou popularitu. Oblíbená jsou zejména v létě v době dovolených, neboť umožňují vyhnout se přeplněným hotelům.

"Konečně se jednou máme kam jít najíst. I když je to na našem vlastním stole. Jsme však obslouženi jako králové," říká André Deckx, který na parkoviště restaurace Matthias and Sea přijel s manželkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Role očkování v boji s infekcemi. Zachraňovalo životy, některé choroby…

23.01.2021 09:30 Infekční choroby vždy představovaly pro lidstvo hrozbu, zvlášť v případech, kdy se jednalo o…

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní…

14.01.2021 13:26 Japonec Šodži Morimoto má na internetu zástupy příznivců díky své nezvyklé činnosti - nabízí se k…

Na Němcové obdivuji její odvahu být jiná, seriál o ní by mohl odpovídat…

10.01.2021 13:00 ROZHOVOR – Nechtěla by žít v její době. Příbuzná Boženy Němcové, o které nyní v České televizi běží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama