Vše páchne hnilobou, jídlo nelze pozřít. Následky covidu si lidé nesou měsíce

Osmatřicetiletá Chandra Drewová z USA byla v dubnu pozitivně testována na nový typ koronaviru. S následky onemocnění se potýká dodnes, a přirovnává je k noční můře.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Drewová žije v Západní Virginii a onemocnění covid-19 prodělala během první vlny. 4. dubna byla pozitivně testována, ale ačkoliv je dnes už vyléčená, následků se nezbavila.

Doteď totiž trpí poruchou čichu, parosmií. Ta způsobila, že všechny vůně cítí zkresleně, a vše k čemu si přičichne je cítit hnilobným zápachem.

"Z jídla cítím hnilobný zápach, přepálený tuk nebo benzín. Víno chutná jako rozpuštěné máslo," popsala médiím své těžkosti.

Zpočátku trpěla úplnou ztrátou čichu, tedy jedním z příznaků nákazy. Čich se jí sice postupně vrátil, ale vše voní jinak, než si pamatovala.

"Jídlo je pro mě fuška. Dělá se mi nevolno, protože mi strašně smrdí a vše je nechutné," popisuje žena. Kvůli problémům už zhubla 15 kilogramů.

Samotná příprava jídla a vaření je pro ženu noční můrou, vadí jí i čerstvé potraviny, včetně zeleniny. Nesnese ale například ani sýr.

Podobné případy přitom nejsou výjimečné. Těmito obtížemi trpí podle BBC řada vyléčených pacientů, mnozí z nich přirovnávají vůni jídla k zápachu benzínu nebo cigaretovému kouři. Jiní cítí chemikálie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eric Trump: Bouřlivý rozchod rodičů byl užitečnou školou pro budoucnost

02.12.2020 16:40 Bouřlivý rozchod rodičů byl dobrou školou pro období, které Eric Trump prožil v době otcova…

Převoz 300kilového muže do nemocnice: Pomáhal jeřáb, musel se zbourat kus…

01.12.2020 15:24 Aktualizováno Muže vážícího 300 kilogramů vyprostil z jeho vlastního domu na jihu Francie speciální tým. Alain…

Jak řádila španělská chřipka v Praze? Není to neškodná rýma, varoval tisk

29.11.2020 21:52 Aktualizováno Jednu z nejhorších epidemií v dějinách představovala španělská chřipka. Dochovaný dobový tisk nám…

Indičtí pouliční žehlíři už nemusí kazit vzduch, pomohl vynález 14leté…

29.11.2020 08:38 Mezi prodavači čaje a zeleniny vyhlazují pouliční žehlíři na svých pojízdných stolcích v ulicích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama