Hůlka vrátí Zemanovi medaili: Zklamal jsi jako prezident, vzkázal. Podle Ovčáčka za to mohou média

Zpěvák Daniel Hůlka napsal prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis. V něm popisuje své zklamání z vyjadřování hlavy státu a uvádí, že mu vrátí vyznamenání, které od prezidenta obdržel.

Miloš Zeman
doporučujeme

"Donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají. Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu," napsal zpěvák v dopise Zemanovi.

Na dalších řádcích uvádí, že ho zklamal jsi mě jako člověk, přítel, ale i jako prezident naší země. "Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš," uvedl s odkazem na slova Zemana, který prohlásil, že by neschopní lidé měli zbankrotovat.

"Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?" táže se na sociální síti Hůlka.

Ke konci dopisu prezidentovi píše, že mu 28. října 2020 přijde na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které mu Zeman udělil v roce 2016. "Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět. (...)Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny," uvedl závěrem.

Server EuroZprávy.cz požádal mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka o reakci na otevřený dopis. "Když člověk nechá své srdce ovládnout zlobou, je schopen napsat cokoliv. A většinou toho později velmi, velmi lituje. Vrátit státní vyznamenání je vzkaz celé republice, jejím hodnotám a obětem předků. Daniel Hůlka navíc sám sebe usvědčuje z toho, že žije v klamu. Panu prezidentovi podsouvá výroky, které nikdy, to zdůrazňuji, neřekl. Evidentně vychází z mediálních zkazek. Ukazuje se tak, jak nebezpečná umí být mainstreamová média v krizových situacích, kdy otevřeně lžou nebo šíří dezinformace," stojí ve vyjádření, které Ovčáček redakci zaslal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Halloween v éře covidu: Bez ječení, dětem se pošle koleda tři metry…

29.10.2020 09:33 Při tradičních oslavách halloweenu Sarah Schwimmerová otevře dveře a rozdává sladkosti do…

Hlad a bída odstartovaly vznik státu. Němci i komunisté nenáviděli 28.…

28.10.2020 22:14 Aktualizováno ROZHOVOR – Nechtěli dál už žít v bídě, o hladu i zimě. Všeho měli dost. Historik Libor Svoboda z…

Zadaní Češi jsou v době pandemie spokojenější, můžete se zapojit do …

27.10.2020 11:01 Zadaní lidé v České republice jsou podle výzkumu Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v době…

O tetování kvůli recesi klesl zájem až o 50 procent

24.10.2020 16:53 Zájem o tetování v českých i slovenských studiích klesl až o 50 procent. Hlavním důvodem přitom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama