Ostatní sporty

Související články:

Olympiáda, ilustrační foto

Sportovci se budou během olympijských her v Tokiu testovat denně

Sportovci a jejich nejbližší doprovod se budou během olympijských her v Tokiu testovat denně na koronavirus. Před odletem do Japonska musejí absolvovat dva testy. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor (MOV), jenž po dohodě s organizátory a úřady zveřejnil 86 dnů před zahájením odložených OH upravenou verzi manuálu pro sportovce.

Ilustrační foto

O konání OH by měli rozhodovat odborníci, ne MOV, zní z komise sportovců

Bývalá úspěšná hokejistka a členka komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Hayley Wickenheiserová se domnívá, že by o osudu olympijských her v Tokiu měli rozhodovat odborníci z oblasti zdravotnictví, nikoliv MOV. Členka čtyř zlatých kanadských olympijských týmů, která se při lékařské praxi starala i o pacienty s covidem-19, má stále pochybnosti, jestli by se olympijské hry v současné situaci měly uskutečnit.

sport

Už se konečně ví. Trénovat se na amatérské úrovni může až šest dvojic

Po protichůdných víkendových vyjádřeních ze strany nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za hnutí ANO), kdy se nejprve hovořilo o možnosti trénování 20 lidí venku a 10 vevnitř a pak že se venku i vevnitř smějí setkat pouze dva lidé, se v pondělí po jednání zástupců ministerstva zdravotnictví a zástupců sportovních svazů dostalo jasných kontur toho,jakým zůsobem by mohli amatérští sportovci včetně dětí trénovat. Nejnověji tak platí, že venku se dá trénovat dvanáct lidí rozdělených do šesti dvojic tak, aby se dodržely desetimetrové rozestupy.
Lukáš Krpálek, český judista

Úspěchy českých judistů. Z turecké Antalye si vezou bronz jak Krpálek, tak Klammert

V turecké Antalyi se v těchto dnech oná judistický Grand Slam a pochopitrelně i tam má své zastoupení české judo. Nechybí zde ani olympijský vítěz a úřadující světový šampion Lukáš Krpálek, kterému se v sobotu podařilo vybojovat bronzovou medaili v nejtěžší váhové kategorii, když porazil Temura Rachimova z Tádžikistánu. Dařilo se i dalšímu Čechovi Davidu Klammertovi. Tento 26letý reprezentant taktéž získal bronz a to ve váze do 90 kilogramů a je to tak pro něj největší životní úspěch. Ten taktéž v rozhodujícím souboji porazil reprezentanta z Tádžikistánu a to Komronšocha Ustopirijona. Tento souboj došel až do prodloužení.
Ilustrační foto

Letní olympiáda bez diváků, zato s desítkami tisíc dobrovolníků

Zahraniční fanoušci sice na olympijské hry v Tokiu kvůli koronaviru nesmějí, ale někteří dobrovolníci z ciziny by přijet mohli. Pořadatelé zvažují udělení speciálního povolení pěti stovkám dobrovolníků nežijících v Japonsku, kteří mají nenahraditelné schopnosti a dovednosti.
Lyžování

Úspěch českého juniora Švancera. Stal se mistrem světa ve slopestylu

Teprve šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer se v neděli během závodu ve slopestylu v ruském Krasnojarsku stal juniorským světovým šampionem. Nejcennější kov talentovaný reprezentant získal po suverénním výkonu a navázal tak díky němu na loňské Zimní olympijské hry mládeže, kde taktéž získal zlatou medaili.
Eva Samková

Křišťálový glóbus pro fantastickou Samkovou! O celkovém triumfu rozhodl poslední závod

Snowboardcrossařka Eva Samková si ve své disciplíně připsala další úspěch v kariéře. Svým vítězstvím v posledním závodě sezóny 2020/21 ve švýcarském Veysonnaz si v sobotu zajistila velký křišťálový glóbus určený pro celkového vítěěze Světového poháru. Pro rodačku z Vrchlabí je to mimochodem již třetí křišřtálový glóbus, který ji přistál ve sbírce.
Ondřej Moravec

S biatlonem se rozloučil Ondřej Moravec 17. místem pro Čechy ve smíšené štafetě dvojic

Konec jedné dlouhé biatlonové kariéry byl k vidění v neděli na Novém Městě na Moravě, kde tak skončil další podnik letošního biatlonového Světového poháru. Právě nedělním štafetovém závodě smíšených dvojic se uzavřela bohatá sportovní kariéra šestatřicetiletého biatlonisty Ondřeje Moravce, kterého v cíli vítala kromě celého českého biatlonového týmu i jeho rodina. Na svůj poslední závod ale nebude, co se týče výsledku, vzpomínat v nejlepším. Především kvůli své druhé zpackané střelbě parťačky Ondřeje Moravce Lucie Charvátové, která z celkových osmi ran ani jednu nezamířila přesně do terčů, skončila česká štafeta na 17. pozici.
Michal Krčmář

Lepší umístění ve stíhačce vzaly Krčmářovi dvě minely, bodoval i junior Karlík

Stíhacími závody mužů i žen v sobotu pokračuje biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Jako první se tedy v sobotu představili muži včetně Ondřeje Moravce, pro kterého se jednalo o jeho poslední individuální závod v kariéře. Lepší z českých biatlinostů, kteří se tohoto závodu zúčastnili, ale byli jiní. Nejlépe se z Čechů umístil Michal Krčmář , jenž nakonec skončil na 13. místě. Mohl ale skončit daleko lépe nebýt dvou chyb na třetí střelecké položce. Radost z umístění na bodované příčce pak měl i junior Mikuláš Karlík, který dojel na 26. pozici. Moravec pak skončil dvaapadesátý. V závodě triumfoval Francouz Quentin Fillon Maillet, jenž tak navázal na své vítězství ve čtvrtečním sprintu.
Biatlon, ilustrační fotografie

Stíhačku vyhrál Nor Tarjei Boe. Nejlepší Čech Krčmář se zlepšil o 25 míst

Závod, jenž zakončil první týden Světového poháru v Novém Městě na Moravě, vyšel českým barvám docela slušně. Šlo o stíhací závod mužů, kterého se zúčastnili tři Češi Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký. A především prvnímu jmenovanému vyšel tento závod lépe, když si oproti sobotnímu sprintu polepšil nakonec o 25 míst poté, co v neděli skončil čtrnáctý. Stíhačku ovládli norští bratři Boeovy, neboť první dojel do cíle Tarjei Boe, na druhém pak Johannes Boe. Třetí skončil Francouz Desthieux.
Lyžování

Vlhová si na domácím slalomu pro vítězství nakonec nedojela. Dubovská skončila osmá

Seriál Světového poháru v alpském lyžování žen v sobotu pokračoval slalomem ve slovenských Nízkých Tatrách, konkrétně v Jasné. Slovenští fanoušci u televizních obrazovek pochopitelně drželi palce své domácí hvězdě Petře Vlhové, která si určitě chtěla doma zajet co nejlepší výsledek, tedy ideálně skončit první. První sice byla po úvodním kole v sobotním slalomu, ale na svou největší rivalku Američanku Mikaelu Schiffrinovou nakonec nestačila a to jen velice těsně. Američanka byla totiž o pouhých 34 setin rychlejší. Radost však z tohoto závodu měli čeští fanoušci, neboť česká reprezentantka Martina Dubovská v Jasné zaznamenala svůj nejlepší výkon v kariéře, když se nakonec umístila na výtečné osmé pozici.
Markéta Davidová (ilustrační foto)

Sprint byl pro české biatlonistky lepší než štafeta. Nejlepší Davidová na 12. místě

Čtvrteční štafeta na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě se českým biatlonistkám vůbec nevydařil, když skončily až na 18. příčce a tak nebylo divu, že si chuť z tohoto zpackaného závodu chtěly vylepšit již v sobotu ve sprintu. Podařilo se, i když nna umístění v elitní desítce české barvy nedosáhly. Nejblíže k němu měla česká jednička mezi ženami !Markéta Davidová, která po desítce dlouho sahala, ale vše se nakonec zhatilo úplně poslední ranou, kvůli které tedy skončila na 12. místě. I další z českých reprezentantek Lucie Charvátová mohla být se svým výkonem spokojena, když si připsala své sezónní maximum 17. místem. Body si připsala i 27. Jessica Jislová. Ze svého devátého triumfu v sezóně se radovala průběžně vedoucí žena Světového poháru Norka Tiril Eckhoffová.
Atletika

Halové ME v atletice: Fantazie! Koulař Staněk se postaral o zlatou medaili pro Česko

V pátek pokračoval svým druhým dnem letošní halový evrropský šampionát v atletice. A ten byl z českého pohledu více než povedený a to především díky koulaři Tomáši Staňkovi. Právě on svým fantastickým výkonem, kterým vyslal svou kouli až k 21.62 metrům, přidal do své sbírky medailí z halových ME (stříbro z roku 2017 a dva bronzy z let 2018 a 2019) i tím nejcennějším kovem.
Hvězdy v Nehvizdech 2021

Hvězdy v Nehvizdech

V prvním únorovém týdnu se opět po roce konal atletický mítink Hvězdy v Nehvizdech.
Soud, ilustrační foto

ČOV: Soud předběžně zrušil volby kvůli kandidátům do VV

Důvodem předběžného zrušení voleb vedení Českého olympijského výboru (ČOV) nebyl jejich formát, ale snaha Jana Šťovíčka a Zdeňka Ertla dostat se mezi kandidáty do výkonného výboru. S odkazem na právní rozbor soudních usnesení to uvedl ČOV. Šťovíček jako předseda Autoklubu ČR a Ertl jako šéf Sdružení sportovních svazů zastupují složku neolympijských sportů a dalších organizací, která si za svého místopředsedu loni v září vybrala Filipa Šumana.
Tiger Woods

Operovali mu otevřené zlomeniny. Nyní je golfista Tiger Woods ve stabilizovaném stavu

Po úterní těžké autonehodě musel být golfista Tiger Woods hospitalizován s mnohačetným zraněním. Lékaři v losangeleské nemocnici Harbor-UCLA Medical Centre mu museli operovat otevřené zlomeniny a jak se nechal slyšet šéflékař Anish Mahajan, operátéři Woodsovi stabilizovali fraktury v horní a dolní části holenní a lýtkové kosti šrouby.
Tiger Woods

Legendární golfista Tiger Woods bojuje po vážné autonehodě o život

V Kalifornii se v úterý stala těžká autonehoda, jejíž účastnkem byla legenda mezi golfisty Tiger Woods. Jak informoval úřad ěerifa Los Angeles County, auto, ve kterém jel Tiger Woods, se mělo přetočit na střechu a sportovec musel být ze svého vozidla záchranáři vystříhán. Následně pak byl s mnohačetným zraněním nohou Woods převezen do nemocnice.

1 2 3 4

Další články

Ze společnosti

Lucie Vondráčková: Jako by tomu nechtěla uvěřit!

Lucie Vondráčková: Jako by tomu nechtěla uvěřit!

Tak nějak přirozeně máme pocit, že Lucie Vondráčková je tady s námi už odjakživa. I ona sama se ale občas zdráhá uvěřit tomu, že se své profesi věnuje už tak dlouho. Před pár dny se o tom všichni přesvědčili.
ROZVOLNĚNÍ POKRAČUJE! Kdy se otevřou vysoké školy, bazény, wellness nebo kolektivní sporty?

ROZVOLNĚNÍ POKRAČUJE! Kdy se otevřou vysoké školy, bazény, wellness nebo kolektivní sporty?

Vysoké školy by se podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) měly otevřít plně od 24. května. Řekl to na dnešním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. května. Vnitřní bazény a wellness 14. června, pokud se epidemická situace nezhorší. 

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před minutou

před 27 minutami

Očkování, ilustrační foto

Jak přimět lidi k očkování? V USA se chystá loterie, v Polsku slevy

Dospělí obyvatelé amerického státu Ohio naočkovaní alespoň jednou dávkou vakcíny proti covidu-19 budou mít v následujících týdnech šanci vyhrát milion dolarů (21 milionů Kč). Celostátní loterii s cílem zvýšit motivaci k očkování ve středu ohlásil místní guvernér Mike DeWine. Vítěz prvního z celkových pěti losování prý bude oznámen 26. května.

před 47 minutami

před hodinou

Aleksandr Vučič

Do Česka přijede příští týden srbský prezident Vučić

Příští týden do České republiky přijede srbský prezident Aleksandar Vučić, v úterý se na Pražském hradě setká s českým prezidentem Milošem Zemanem. ČTK to dnes řekl mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V plánu je bilaterální jednání obou hlav států nebo státní oběd. Půjde o první oficiální návštěvu na prezidentské úrovni v ČR od začátku pandemie.

před hodinou

před hodinou

Potvrzení o očkování proti koronaviru

Od soboty si bude Česko uznávat potvrzení o očkování se čtyřmi sousedními zeměmi

Od soboty 15. května si bude ČR uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem. Na dnešním jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Jedná se i podle něj i se Slovenskem. Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden ve Sněmovně avizoval, že těchto zemí by mělo být šest včetně Slovinska.

před 2 hodinami

Hackeři, ilustrační foto

Colonial Pipeline zaplatila hackerům výkupné téměř pět milionů dolarů

Americká společnost Colonial Pipeline zaplatila hackerům z východní Evropy téměř pět milionů dolarů (105 milionů Kč) jako výkupné poté, co se minulý týden stala terčem kybernetického útoku, který zastavil provoz její sítě potrubí pro přepravu ropných produktů. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené s transakcí.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Rusko chce nařídit zahraničním IT firmám povinnost otevřít v zemi kanceláře

Rusko chystá zákon, který pod hrozbou sankcí nařídí zahraničním IT firmám otevírat v zemi kanceláře. Moskva tak chce získat větší kontrolu nad velkými technologickými společnostmi, posílit dohled nad internetovým obsahem a snížit svou závislost na zahraničních podnicích a jiných zemích. S odkazem na ruského poslance Alexandra Chinštejna to napsala agentura Reuters.

před 3 hodinami

Armáda

V sobotu nad Karlovým mostem přeletí gripeny, Hřib je proti

V sobotu večer přeletí při Svatojánských slavnostech Navalis připomínajících českého světce Jana Nepomuckého nad Karlovým mostem v Praze pět vojenských proudových letadel typu JAS 39 Gripen a L-159 Alca. Informoval o tom dnes pražský magistrát, kterému průlet z důvodu zvýšené hladiny hluku oznámila Armáda ČR. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že s průletem nesouhlasí, a dopisem organizátory vyzval, aby jej zrušili. Vyjádření organizátorů ČTK shání.

před 4 hodinami

Ruská vakcína Sputnik V

Pochybná vakcína ruské výroby? Sputnik V znepokojuje vědce, data jsou nedostupná, testy neúplné

Předběžné výsledky třetí fáze klinických testů ruské vakcíny Sputnik V přinášejí vícero důvodů k vážným obavám. Jednak je to nedostupnost dat, z nichž byly vyvozovány závěry, dále nejasnosti v pravidlech klinické studie i zjevné nesrovnalosti v nahlášených výsledcích. V článku zveřejněném ve středu na webu odborného časopisu The Lancet to uvádí mezinárodní tým biologů a epidemiologů.

před 4 hodinami

Německá policie, ilustrační foto

Německo se potýká s antisemitskými incidenty, včetně útoků na synagogy

V Německu se v posledních dnech množí útoky na synagogy. Ústřední rada Židů v Německu dnes označila středeční protiizraelský protest před synagogou v západoněmeckém Gelsenkirchenu za projev "čirého antisemitismu". Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl, že německý stát musí zajistit ochranu synagog.

před 4 hodinami

Afghanistán, ilustrační foto

Bomby v Afghánistánu zabily 11 civilistů v první den příměří

Nejméně 11 civilistů dnes zemřelo a 13 dalších bylo zraněno při čtyřech pumových útocích v Afghánistánu. Útoky se odehrály jen několik hodin poté, co v celé zemi začalo třídenní příměří vyhlášené hnutím Tálibán na oslavu svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu. S odvoláním na místní oficiální činitele o tom informovala agentura Reuters.

před 4 hodinami

Soudy, ilustrační fotografie

Slovenský nejvyšší soud bude v případu vraždy Kuciaka rozhodovat v červnu

Slovenský nejvyšší soud vypsal na polovinu června odvolací líčení v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. ČTK o tom dnes informovala mluvčí soudu Alexandra Važanová. Nejvyšší soud bude rozhodovat o trojici obžalovaných, dva další muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli potrestání dlouholetým vězením.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

ministerstva

Motivovat žáky bez zájmu o školu by podle ministerstva měly i kroužky

K podpoře žáků, kteří měli potíže se zvládáním výuky na dálku, by po návratu do škol mělo přispět nejen doučování, ale také rozvíjení volnočasových aktivit. Zaměří se na ně i plánované letní kempy. Ministerstvo školství uvažovalo původně spíš o letních vzdělávacích školách, nakonec se ale rozhodlo vzdělávací obsah trochu upozadit na úkor her a prázdninových aktivit. 

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama