Příští týden se vrátí sněžení, bude až -8, ukazuje předpověď počasí

Zima se s Českem zatím loučit nehodlá. V průběhu příštího týdne se opět objeví sněžení a mrazy, teploty mohou místy během noci klesat až na -8 stupňů.

Reklama

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Místy, přes den na většině území, přeháňky nebo občasný déšť. Nad 400 m, přes den nad 600 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na úterý:
Oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Na většině území sněhové přeháňky, přes den pod 500 m i smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 3 až 7 m/s, přes den místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na středu:
Proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách sněhové přeháňky, přes den v polohách pod 300 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách sněhové přeháňky, přes den v polohách pod 300 m i smíšené. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní, postupně severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, přes den v nižších polohách srážky i smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, při malé oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

Témata:  Počasí EuroZprávy.cz

Související

REVUE

Podpora růstu a dokonalého vzhledu vlasů: Vsaďte na kvalitní kolagen

PR ČLÁNEK - Krásné vlasy jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Vždyť právě ony jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší vizáže. Najít člověka, který by nechtěl mít krásné zdravé vlasy, by bylo přinejmenším složité. Zejména ženy usilují o co nejkrásnější vzhled svých vlasů a je jedno, zdali mají krátké, nebo naopak dlouhé. Že zrovna vaše vlasy takto nevypadají? Na vině může být spousta různých faktorů. Možná vám zrovna dvakrát nepřejí genetické predispozice. Třeba také dochází k mnohým chybám při péči o vlasy. Tak jako tak se vyplatí vsadit na jejich správnou výživu. Vlasy potřebují aminokyseliny, jež se jim musí dodávat v dostatečném množství. Právě díky nim dokáže lidské tělo vytvořit mnohem silnější vlasový keratin. A kde se takové aminokyseliny nachází? Jsou součástí kolagenu. Právě on stojí za posílením vlasů a za zpevněním pokožky. My se na jeho pozitivní účinky podíváme podrobněji právě v tomto článku. Nejprve se ale budeme věnovat problematice vypadávání vlasů.

Ze společnosti

Dara Rolins: Rozhodla se oprášit své staré já!

Dara Rolins se rozhodla nezahálet, proto i v době uzavřených sálů plánuje velkolepý koncert pro své příznivce. Dokonce kvůli němu musí oprášit své staré já. Vzpomínáte si ještě na Darinku?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 51 minutami

Vyvracíme dezinformace: Očkování nepředstavuje větší riziko než nákaza koronavirem

Příslušné evropské úřady v posledních týdnech připustily, že po aplikaci dvou registrovaných vakcín se mohou velmi vzácně vyskytnout krevní sraženiny. Přínos očkovacích látek ale podle nich převažuje nad možnými riziky. Potvrzují to i statistiky zveřejněné slovenskými úřady. V případě nákazy koronavirem je člověk vystaven mnohem většímu riziku.

před hodinou

EU chce žalovat AstraZeneku za zpoždění dodávek vakcíny

Evropská komise připravuje žalobu proti společnosti AstraZeneca za zpoždění dodávek vakcín proti covidu-19, napsal ve středu večer server Politico s odvoláním na pět unijních diplomatů. O záměru dnes informovala také agentura Reuters. Cílem je zajistit, že AstraZeneca ve druhém čtvrtletí dodá slíbený objem očkovacích látek.

před hodinou

Německý tisk: Diplomatická roztržka mezi Prahou a Moskvou se stupňuje

Diplomatická roztržka mezi Prahou a Moskvou se dále stupňuje a Česko po vzájemném vyhoštění diplomatů dalo Rusku do dnešního poledne ultimátum. Tak německá média informují o vývoji vyšetřování výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, za kterým podle Česka stojí ruské tajné služby.

před hodinou

před hodinou

Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá

Pokud chce být Česká republika svobodným a suverénním státem, musí být hrdá, aby dokázala chránit svou integritu a suverenitu, napsal prezidentu Miloši Zemanovi kardinál Dominik Duka. Text dnes zveřejnil na svém blogu. Klade v něm také otázku, zda silnější má právo jednat se slabším mocensky, anebo má povinnost respektovat jeho integritu a jeho práva.

před hodinou

před hodinou

Zastupitelé Prahy uctili minutou ticha památku obětí ruské agrese

Pražští zastupitelé na začátku svého dnešního jednání uctili minutou ticha památku obětí ruské agrese. Akt se týkal všech obětí, nejen výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé. Vzdát hold navrhl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Robotický průzkumník Perseverance poprvé vyrobil kyslík na Marsu

Robotický průzkumník Perseverance americké vesmírné agentury NASA poprvé vyrobil na Marsu kyslík. Informovala o tom dnes agentura AFP. Vesmírnému roveru se podařilo rozštěpit oxid uhličitý odebraný z atmosféry Marsu na kyslík a uhlík. Podle NASA je to vůbec poprvé, co se něco podobného podařilo na jiné planetě než na Zemi.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Počet úmrtí nakažených koronavirem za den se v Brazílii přiblížil 3500

Brazílie ohlásila další vysoký počet úmrtí osob nakažených koronavirem za jediný den. Ve středu brazilské ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo za předchozích 24 hodin bezmála 3500 úmrtí, uvedla agentura EFE. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 dosáhl v latinskoamerické zemi 381.000, což je po Spojených státech druhý nejvyšší počet na světě. Zhoršení epidemiologické situace ohlásila Argentina.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama