Výstraha: Teploty až 39 stupňů, večer se přiženou silné bouřky

Praha - Teploty dnes vystoupají na 34 stupňů Celsia, v nížinách až na 39 stupňů. Večer a v noci na čtvrtek hrozí v západní polovině Čech silné bouřky s krupobitím. Meteorologové také varovali, že vítr může dosáhnout rychlost 90 km/h.

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Výstraha před vysokými teplotami platí od dnešního poledne do 20:00 a zahrnuje téměř celé území republiky. Velmi vysoké teploty by neměly být pouze v Karlovarském kraji a na Jablonecku, Liberecku a Semilsku.

"Před studenou frontou, postupující přes Německo k východu, bude do střední Evropy vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu," uvedl ČHMÚ.

Vedra se do Česka vrátila v úterý, kdy na řadě míst padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde meteorologové naměřili 35,6 stupně Celsia.

Kvůli dlouhému období bez deště a vedrům nadále přetrvává nebezpečí vzniku požárů, riziko se ve čtvrtek přechodně zmírní.

Předpověď na čtvrtek:
Oblačno, postupně od západu až zataženo, přeháňky nebo déšť, místy bouřky. Bouřky mohou být ojediněle intenzivní. Na východě zpočátku polojasno a srážky místy. Odpoledne v Čechách ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na jihovýchodě Moravy místy až 33 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:
Většinou oblačno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na jihovýchodě Moravy kolem 29 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:
Oblačno, zpočátku až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku místy bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jihovýchodě místy kolem 30 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:
Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:
Oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, postupně místy až 27 °C.

Témata: Počasí | Bouřky
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tady se sucho opět prohlubuje. Jedna oblast ČR se vymyká zbytku republiky

13.07.2020 16:54 Zatímco půda do jednoho metru je na většině území Česka stále nadprůměrně nasycená, prakticky celý…

Předpověď na noc a úterý 14. července

13.07.2020 12:31 Slábnoucí oblast vysokého tlaku vzduchu bude ze střední Evropy zvolna postupovat k jihovýchodu,…

Letní počasí se vrátí až o víkendu. Bude teplejší než ten uplynulý

13.07.2020 09:03 Navzdory postupnému ochlazování, které čeká Česko tento týden, bude následující víkend teplejší,…

Počasí: Česko se probudilo do chladného rána, na Šumavě mrzlo

13.07.2020 08:36 Dnešní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy