Česko čeká nejchladnější říjen za posledních osm let

Praha - Takové počasí, jaké bude na území České republiky panovat letos v říjnu, zažili její obyvatelé naposledy před osmi lety. Teploty se budou většinou pohybovat mezi 9 až 15 stupni Celsia, rána budou provázet mrazíky, sdělila ve čtvrtek agentuře Mediafax meteoroložka Dagmar Honsová.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Ten, kdo se těšil, že po chladném a deštivém září přijde slunečný říjen, má smůlu. Teplot, které by dosáhly 20 stupňů Celsia, se totiž v tom následujícím měsíci zřejmě nedočkáme. Na horách už by se navíc mohly objevit i smíšené srážky, překvapit by nás neměly ani přízemní mrazíky, které se po ránu vytvoří při vyjasnění," zhodnotila meteoroložka počasí, které lze očekávat v říjnu.

Rtuť teploměru se hranici 20 stupňů Celsia nejvíce přiblíží o nadcházejícím víkendu, kdy vyšplhá až k 18 stupňům Celsia a na této hodnotě setrvá až do úterý. Pro uvedené období bude typická oblačná až polojasná obloha a nanejvýš ojedinělé srážky.

Počasí se pokazí ve středu, kdy se obloha opět zatáhne na oblačno až zataženo a místy se přidají i přeháňky.

Počátek druhé říjnové dekády bude ve znamení převážně polojasné oblohy. Oblačnosti ale bude postupně přibývat a místy se přidají i přeháňky či občasný déšť. Teploty po ránu spadnou až k bodu mrazu, přes den se na teploměru ukáže 9 až 15 stupňů Celsia.

Na konci měsíce očekávají meteorologové oblačno až polojasno, místy s deštěm či přeháňkami. Ranní teploty už mohou dosáhnout záporných hodnot, podle předpovědi by mohly klesnout až na minus jeden stupeň Celsia, chladněji pak bude i přes den, kdy rtuť teploměru vyšplhá nanejvýš ke 13 stupňům Celsia.

Témata: Počasí
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tropické počasí vystřídá teplotní propad, ukazuje předpověď

15.06.2021 07:00 Už tento týden se Česko dočká prvních letošních tropů. Třicítky ale vydrží jen pár dní, pak se…

Předpověď počasí slibuje tento týden první tropy

14.06.2021 07:00 Tento týden dorazí do Česka tropické teploty. Během dne rtuť teploměru zejména v závěru týdne hravě…

Studené léto za dveřmi? Předpověď počasí na měsíc slibuje ochlazení

13.06.2021 22:04 Aktualizováno V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího…

Předpověď počasí slibuje příští měsíc méně deště. Medard se letos nevyplní

13.06.2021 16:03 Aktualizováno Podle měsíčního výhledu počasí ČHMÚ budou objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama