Do Česka se přihnala studená fronta. Hrozí silné bouřky a přívalové lijáky

Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a přívalovými lijáky, nejvíce má být zasažen dnes večer východ Česka. V noci na neděli budou bouřky slábnout.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Supercela nad Prahou
doporučujeme

Výstraha platí pro Prahu, kraje Liberecký, Jihočeský, Ústecký, Plzeňský a část středních Čech od 11:00 do 18:00. V krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském a na Vysočině hrozí silné bouřky od 15:00 do jedné hodiny po půlnoci a v krajích Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském od 17:00 do nedělních 02:00.

Na Moravě a ve Slezsku v polohách do 400 metrů nad mořem mohou místy nejvyšší odpolední teploty vystoupit nad 31 stupňů Celsia, na jižní Moravě až na 34 stupňů.

Psali jsme:  

"Od západu začíná postupovat přes Čechy studená fronta. Před ní bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu zejména na Moravu a do Slezska," uvedl ČHMÚ. Intenzita bouřek bude při postupu k východu odpoledne a večer zesilovat. Lokálně je může doprovázet přívalový déšť s krátkodobými úhrny okolo 40 milimetrů, krupobití a nárazy větru kolem 72 km/h.

Neděle již přinese pohodovější počasí - za frontou se rychle vyjasní, ale zároveň ochladí, informuje meteocentrum.cz. Při slunečné obloze na celém území teploty nepřekročí 24 °C. Slunečný bude i začátek příštího týdne, s tím, že teploty zase porostou - v pondělí na max. 26 °C, v úterý již až na 28 °C. Na středu se pak rýsuje další frontální systém s přeháňkami a ochlazením.

Loading...
Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama