Přes severní Čechy se přehnaly bouřky: V Liberci blesk zasáhl muže, vichr lámal stromy

Praha/Liberec - Přes Česko dnes přechází studená fronta, která s sebou přináší bouřky a lijáky. Ty už napáchaly nemalé škody v severních Čechách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Většina výjezdů se týká spadlých stromů, a to hlavně přímo na Liberecku," řekl řídící důstojník hasičů Libereckého kraje Zdeněk Borovička. "Řešíme 80 událostí, dalších 120 čeká na vyřízení. Prioritou je zajistit průjezdnost na hlavních cestách," doplnil.

V Jeronýmově ulici v Liberci se před 14:00 zranil jeden z účastníků běhu Run in Colors. Policie původně informovala, že byl zasažen bleskem. "Muž byl zraněn elektrickým proudem při vytahování šňůry ze zásuvky. Jeho stav je stabilizovaný," řekl ČTK mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Zraněnému je 25 let. "Muž byl zmaten a uváděl, že byl asi zasažen bleskem nebo proudem. V té době zrovna v místě, kde se pohyboval, blesk udeřil," řekla ČTK liberecká policejní mluvčí Vladimíra Štrýtová.

Popadané stromy a větve zkomplikovaly dopravu. Na silnici 270 u obce Doksy na Českolipsku spadlý strom zablokoval část vozovky. Vlaky mají zpoždění kvůli odklízení větví z trati Hodkovice nad Mohelkou - Rychnov u Jablonce nad Nisou. Do spadlého stromu narazil osobní vlak na trati Smržovka - Josefův Důl.

V Libereckém kraji, kde bouřku doprovázel i vítr, napršelo nejvíce v Doksech, kde spadlo 25 milimetrů. V Ústeckém kraji nejvíce naměřili meteorologové na Teplicku, a to 15 milimetrů.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí sice na severu Čech do dnešních 18:00, ale žádné silné bouřky se už nečekají.

Loňská vedra by se letos neměla opakovat

Průměrné teploty pro červenec i srpen se jeví jako normální, což je velká změna oproti loňsku, kdy byly extrémně nadnormální. Loňský rok nás navíc vedry natolik unavil, že nám asi ani nepřišlo, že letošní červen byl také teplotně nadprůměrný - ale jen mírně, a tedy nepřinesl mnoho tropických dní.

Modely navíc předpovídají minimálně průměrné množství srážek, a protože loni bylo hodně sucho, bude se nám zřejmě letos zdát, že propršených prázdninových dní bude možná až dost. Jenže to prostě ke středoevropskému počasí patří. Mnohem více bude dní s velkou oblačností a deštěm po většinu dne. Díky tomu však letošní léto bude více přát vodákům a houbařům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama