Po bouřce je část Liberecka stále bez proudu. Jaké počasí bude po víkendu?

Liberec - Stovky domácností v Libereckém kraji zůstávaly po sobotní bouřce i dnes dopoledne bez elektřiny, většinu poruch se již podařilo odstranit. Práci měli kromě energetiků také hasiči, kteří pokračovali v odstraňování následků bouřek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Techniku mají energetici ještě na Jablonecku, kde se lidé dočkají zapojení elektřiny dnes večer. Sobotní bouře zasáhla hlavně Liberecko a část Jablonecka. Řadu poruch se už podařilo rána odstranit. "Do dnešních 20:00 se snad podaří opravit poruchy na vysokém napětí, s opravami na nízkém napětí budeme pokračovat v pondělí," uvedla mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

Bez energie tak zůstanou přes noc jen rekreační objekty. "K 15:45 se podařilo obnovit dodávky téměř na celém Liberecku. V terénu jsou všechny poruchové čety z regionu a posily z Českolipska či Děčínska, protože bouřka nám způsobila problémy z celého severu Čech jen na Liberecku a Jablonecku," uvedla Holingerová.

Bouřka způsobila také problémy v dopravě. Stále neprůjezdná je silnice 2873 u Liberce, kde leží několik spadlých stromů. Hasiči v sobotu vyjížděli od 12:00 do 20:00 ke 127 událostem. Cestou k jedné zasahovali i vícekrát, takže dohromady měli 160 zásahů. "Celkem bylo v terénu 130 jednotek se 150 kusy mobilní požární techniky," řekl řídicí důstojník hasičů Libereckého kraje Zdeněk Borovička.

Čekají nás trochu chladnější dny

Dnešel přináší při proměnlivé oblačnosti nejvyšší teploty jen 19/23 °C, což na červenec "není žádná sláva". Navíc hrozí na západě Čech zase ještě nějaké dešťové přeháňky. Mírné oteplení se projeví v pondělí, které by mělo být slunečné a beze srážek, ale maxima oficiálně stále nebudou letní, jen 21/25 °C. V úterý by sice mohly teploty vystoupit až ke 28 °C, ale odpoledne nás opět čekají přeháňky a bouřky, které budou předznamenávat další ochlazení, informuje meteocentrum.cz.

Středa bude podobně jako neděle s promělivou oblačností, maximální teploty zase jen 19/23 °C. Čtvrtek i pátek budou sice slunečné, ale teploty budou růst jen velmi pozvolna, ve čtvrtek 20/24 °C, v pátek čekáme 21/25 °C. Tedy nic tak úplně na koupání. A navíc, dosti studené budou obecně v příštích dnech noční teploty, a to zejména v nocích z neděle na pondělí a ze středy na čtvrtek. Ranní teploty bud klesat i pod 10 C, což bude zvlášť sajímat ty, co se chystají stanovat, nebo dokonce spát pod širákem.

Příští víkend, ač je ještě daleko, slibuje mírné oteplení, ale nikoliv na tropické hodnoty. Maximální teploty nejspíš v neděli mohou v lepším případě vyšplhat ke 28 °C, přičemže opět roste riziko přeháněk a bouřek. Dá se říci, že až v týdnu po 11. červenci se začíná rýsovat možnost příchodu tropického počasí, ale jestli z toho opravdu nakonec něco bude, to se teprve dozvíme v dalších dnech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama