Teplota vzduchu dnes překročila 36 stupňů. V Praze teplo poničilo tramvajové koleje

Praha – Až téměř ke 37 stupňům se dnes v některých oblastech České republiky vyšplhala rtuť teploměru. Vůbec nejtepleji bylo v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku, kde ručička teploměru vystoupila na 36,8 stupně. Jen o šest desetin stupně chladněji bylo ve středočeských Dobřichovicích.

Přidejte svůj názor

Letní počasí
doporučujeme

Na řadě míst Česka dnes panovaly tropické teploty. Na dvou místech dokonce překročily hranici 36 stupňů Celsia. Nová teplotní maxima pro 11. červenec mají po dnešku podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dvě stanice s více než stoletou historií měření, a to v Havlíčkově Brodě a Bystřici pod Hostýnem.

V Havlíčkově Brodě padlo dokonce maximum pro 11. červenec, které pocházelo z roku 1922. Dnes tam naměřili 34,2 stupně, zatímco před 105 lety to bylo o stupeň méně.

Odpolední teploty dnes na většině území vystoupily na 31 až 35 stupňů, v Karlovarském kraji na 28 až 31 stupňů. "Nejtepleji bylo na jižní Moravě a v Polabí," uvedli meteorologové. Nad pětatřicítku se dnes teplota vzduchu vyšplhala například v Brně-Žabovřeskách, na letišti v Pardubicích či ve Velkém Meziříčí. Rovných 35 stupňů meteorologové naměřili v Hradci Králové a Čáslavi.

Nové maximum pro 11. červenec mají po dnešku na více než čtvrtině stanic, kde se teplota vzduchu měří 30 a více let. Rekordní tabulky přepisovali například v Pardubicích, Ostravě-Porubě, Šumperku nebo na meteorologické stanici v Olomouci-Holicích.

Počasí působilo problémy na mnoha místech, velmi často dnes museli vyjíždět záchranáři. Komplikace působilo počasí i v dopravě. Vysoké teploty dnes poničily tramvajové koleje v pražské Libni. V Zenklově ulici nejezdily přes dvě hodiny tramvaje.

Vlivem horka a historicky špatné technologie došlo k závadě na kolejích. Na místo dorazili naši zaměstnanci a kolejnici upravili tak, aby po ní mohly tramvaje opět jezdit," řekl technický ředitel podniku Jan Šurovský.

Loading...
Témata: Počasí | Léto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama