Do Česka se vrací tropy. Čtěte, jaké nás čeká počasí

Praha - Poslední dny se nesly ve znamení deště a chladnějšího počasí. To ale nyní končí a konec července bude opět tropický. Teploty mohou podle meteorologů překročit i třicítku na teploměru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letní počasí
doporučujeme

Ve čtvrtek nás podle meterologů čeká jasné až polojasné počasí a od západu přibývání oblačnosti. Odpoledne a večer se mohou v Čechách objevit přeháňky a bouřky, na Moravě a ve Slezsku se srážky očekávají až později večer a jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 26 až 30 °C.

Podobné počasí nás čeká i v pátek. Polojasnou až oblačnou oblohu místy proříznou přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se podle Českého hydrometerologického ústavu vyšplhají na 25 až 29 °C

O víkendu nás čeká přibývání oblačnosti od jihozápadu a v sobotu se v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou držet pátečního maxima a očekává se rozmezí 25 až 29 °C.

V neděli teplota pozvolně klesne. I v tento den se mohou objevit bouřky na celém území republiky, denní teploty se ale vyšplhají pouze na 24 až 28 °C. 

V pondělí očekávají meteorologové polojasné až jasné počasí, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 25 až 29 °C. 

Příští týden bude teplotně podobný víkendu. Polojasno až skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle ukáží přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat na hranici 27 až 31 °C, v závěru týdne kolem 24 až 28 °C.

Loading...
Témata: Počasí
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O víkendu se počasí zkazí. Udeří krutá zima

23.01.2020 18:05 Aktualizováno O víkendu se v Česku prudce ochladí. Noční teploty klesnou až na -9, zatímco denní se budou…

Předpověď na noc a pátek 25. ledna

23.01.2020 09:14 Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit ve vyšších vrstvách…

Zima končí? Počasí přinese výraznou změnu

22.01.2020 22:03 Aktualizováno Česko se ento týden potýká s výrazným ochlazením. To ale nepotrvá dlouho a v následujících dnech se…

Předpověď na noc a čtvrtek 23. ledna

22.01.2020 09:14 Do střední Evropy se rozšíří tlaková výše, jejíž střed se přesune nad jihovýchodní Evropu a po její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama