Suché počasí nahrává požárům, buďte opatrní, varuje ČHMÚ

Praha - Experti z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v pátek pozdě večer výstrahu před požáry. Ta platí pro většinu území republiky a trvá až do nedělního večera.

Přidejte svůj názor

Požár

Výstraha platná až do nedělní osmé hodiny večer se týká Prahy, celého Středočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Ústeckého, Jihomoravského kraje a také Vysočiny.

Dále jsou na seznamu ohrožených míst části Plzeňského, Jihočeského a Zlínského kraje. "Do střední Evropy bude od jihozápadu i nadále zasahovat oblast vyššího tlaku vzduchu. V neděli odpoledne a večer bude postupovat přes naše území k východu studená fronta," píše se ve výstraze.

Zatím je ovšem počasí velmi suché a horké. "Vysoké riziku požárů panuje v Praze, Středočeském, Ústeckém,Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském kraji a kraji Vysočina. Míst s vysokým rizikem požárů přibývá také v Plzeňském, Jihočeském a Zlínském kraji," uvádí ČHMÚ.

Na zbylých místech, která výstraha zmiňuje, je riziko požárů střední. Situace se zklidní až v neděli večer a v noci na pondělí, kdy má konečně zapršet.

Meteorologové prosí obyvatele ohrožených regionů, aby o víkendu v přírodě nedělali táboráky, nevypalovali trávu nebo neodhazovali cigaretové nedopalky a vůbec nemanipulovali ve vyschlém porostu s otevřeným ohněm.

Témata: Počasí | Požáry
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Předpověď počasí na noc a neděli 20. ledna

19.01.2019 19:52 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, informuje chmu.cz.

Teploty spadnou na -15 stupňů. Česko zasáhnou velmi silné mrazy

19.01.2019 15:29 Aktualizováno Příští týden zasáhnou Česko velmi silné mrazy, při nichž teploty spadnou hluboko pod nulu.…

Česko zasáhla extrémní zima, v noci bylo -32 stupňů. Příští týden bude…

19.01.2019 13:35 Aktualizováno Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama