Suché počasí nahrává požárům, buďte opatrní, varuje ČHMÚ

Praha - Experti z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v pátek pozdě večer výstrahu před požáry. Ta platí pro většinu území republiky a trvá až do nedělního večera.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

Výstraha platná až do nedělní osmé hodiny večer se týká Prahy, celého Středočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Ústeckého, Jihomoravského kraje a také Vysočiny.

Dále jsou na seznamu ohrožených míst části Plzeňského, Jihočeského a Zlínského kraje. "Do střední Evropy bude od jihozápadu i nadále zasahovat oblast vyššího tlaku vzduchu. V neděli odpoledne a večer bude postupovat přes naše území k východu studená fronta," píše se ve výstraze.

Zatím je ovšem počasí velmi suché a horké. "Vysoké riziku požárů panuje v Praze, Středočeském, Ústeckém,Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském kraji a kraji Vysočina. Míst s vysokým rizikem požárů přibývá také v Plzeňském, Jihočeském a Zlínském kraji," uvádí ČHMÚ.

Na zbylých místech, která výstraha zmiňuje, je riziko požárů střední. Situace se zklidní až v neděli večer a v noci na pondělí, kdy má konečně zapršet.

Meteorologové prosí obyvatele ohrožených regionů, aby o víkendu v přírodě nedělali táboráky, nevypalovali trávu nebo neodhazovali cigaretové nedopalky a vůbec nemanipulovali ve vyschlém porostu s otevřeným ohněm.

Loading...
Témata: Počasí | Požáry
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

23.07.2019 22:48 Aktualizováno V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Kdy skončí tropické počasí? Nová předpověď vypadá zle

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Česko má před sebou další tropický týden, na jehož závěru teploty vystoupají až na 35 stupňů. Do…

Řídíte ve vedrech? Asociace definovala největší hrozby, dodržujte tyto…

23.07.2019 17:04 Jako největší hrozby pro řidiče ve vedrech označila Evropská asociace bezpečnosti silnic (EABS)…

Tropické počasí svírá Česko. Bude až 35 stupňů, varují meteorologové

23.07.2019 11:56 Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama