Počasí v Česku ovlivní hurikány. Září bude tropické a suché

Praha - Letošní září bude v Česku nadprůměrně suché a horké. Koncem příštího týdne má být až 29 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z týdenní předpovědi. České počasí ale mohou ovlivnit hurikány v tropech, takže vývoj počasí je méně předvídatelný.

Přidejte svůj názor

Polední slunce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Teploty v období od začátku příštího týdne do přelomu září a října budou podle ústavu nadprůměrně vysoké. Týdenní průměry teplot se budou pohybovat většinou kolem 23 až 24 stupňů Celsia, ale třeba příští závěrem příštího týdne podle týdenní předpovědi ČHMÚ vystoupá rtuť skoro na třicítku.

"Nadprůměrné teploty budou doprovázeny i sušším počasím," oznámili pracovníci ústavu. "V souvislosti s převážně slunečným a teplým počasím lze očekávat během září narůstající deficit vláhy a riziko vzniku požárů," doplnili. Vyšší nebezpečí vzniku požárů podle meteorologů hrozí i tento víkend, a to téměř v celé republice.

Do proudění vzduchu nad Evropou ale mohou podle ČHMÚ zasáhnout hurikány tvořící se nad Atlantikem v tropickém pásu. "To vnáší do předpovědi větší nejistotu," dodali meteorologové.

Loading...
Témata: Počasí | Slunce
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 08:29 Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

21.08.2019 13:06 Aktualizováno Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama