Výstraha: Na západ Čech se ženou lijáky, mohou zvednout hladiny toků

Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silným deště, který může od dnešního do sobotního večera na západě Čech rozvodnit některé toky. Povodňových stupňů ale hladiny dosáhnou jen ojediněle.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Výstraha meteorologů před velmi vydatným deštěm platí od dnešních 21:00 do sobotních 23:00 pro Karlovarský a Plzeňský kraj a také pro Prachaticko a Strakonicko. Napršet může až 80 litrů vody na metr čtvereční. Na Chomutovsku a Lounsku platí pro stejnou dobu varování před vydatným deštěm.

"Pravděpodobnost dosažení stupňů povodňové aktivity na významných tocích je nízká. Na menších tocích nelze ojediněle vyloučit krátkodobé dosažení prvního stupně povodňové aktivity," uvedl ČHMÚ.

Pro dnešní den meteorologové vzhledem k teplému počasí bez srážek zachovali na většině území Česka výstrahu před nebezpečím požárů. V nižších polohách do 600 metrů nad mořem platí pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Jihomoravský a Olomoucky kraj a také pro Vysočinu a Kroměřížsko, Uherskohradišťsko a Zlínsko.

Předpověď na víkend

Sobota (00-24):
Většinou zataženo, přeháňky nebo déšť, místy trvalejší a vydatnější, zejména v západní polovině Čech. Ojediněle bouřky. Později odpoledne a večer od jihovýchodu ustávání srážek, na jihovýchodě i zmenšování oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, při trvalejším dešti kolem 16 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě kolem 12 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách zpočátku severní
až severozápadní vítr.

Neděle (00-24):
Zataženo až oblačno, místy, zejména na severu, déšť nebo přeháňky. Na Moravě přechodně místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na Moravě místy až 22 °C. Mírný, převážně jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude později měnit na severní.

Loading...
Témata: Počasí | Déšť
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a sobotu 24. srpna

23.08.2019 09:13 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit teplejší vzduch od jihovýchodu.…

Počasí čeká o víkendu radikální zvrat. Meteorologové vydají varování

23.08.2019 08:32 Už o víkendu mohou do Česka dorazit mohutné bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama