Meteorologové jsou překvapeni. Varují před letošním podzimem

Praha - Ještě v pátek padaly teplotní rekordy na dvaceti stanicích a rtuť teploměru dosahovala třiceti stupňů, pak ale přišlo rapidní ochlazení o 15 stupňů. Teplotním propadem jsou meteorologové překvapeni a tvrdí, že k podobným hodnotám se už počasí nevrátí.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Západ slunce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Příchod víkendové studené fronty teploty z minulého týdne srazil až o patnáct stupňů a podle meteorologů České televize se nezdá, že by se k podobně vysokým hodnotám mělo počasí letos ještě vůbec vrátit, mírou teplotního propadu jsou navíc překvapení.

"Teploty v těchto dnech jsou nižší, než by se na druhou polovinu září slušelo. Ochlazení způsobila zvlněná studená fronta a tlaková níže, která přes české území přešla během víkendu. V jejím týlu teď proudí do střední Evropy od severovýchodu podstatně chladnější vzduch – očekávali jsme, že se obnoví západní až jihozápadní proudění," vysvětlil meteorolog České televize Michal Žák.

Ochlazení ale nekončí, právě naopak. Mezi nejchladnější rána tohoto týdne by mělo patřit to páteční. "Noc na čtvrtek a na pátek bude velmi chladná, teploty se budou pohybovat kolem pěti stupňů, můžeme se dočkat přízemních mrazíků. Dalo by se říct, že podzim udeří s plnou silou," vysvětlil Žák.

Meteorologové sice očekávají, že by o víkendu mohlo být skoro jasno nebo polojasno a teploty mezi patnácti a dvaceti, v neděli dokonce až třiadvaceti stupni, v příštím týdnu se ale opět dočkáme přeháněk.

Podle meteoroložky ČT Marie Odstrčilové se s koncem týdne počasí vrátí k dlouhodobému průměru. V noci mezi čtvrtkem a pátkem může teplota při vyjasnění padnout na východě republiky dokonce až na tři stupně.

Loading...
Témata: Počasí
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Na Česko se valí mlhy, deště, bouřky. Počasí bude stát za to

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Počasí bude v Česku tento týden náležitě proměnlivé. Zatímco zpočátku se po ránu budou objevovat…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama