Prudká změna: Tento týden už bude sněžit

Praha - Ještě před pár dny teploty dosahovaly až 25 stupňů a nic nenaznačovalo tomu, že by se s námi léto rozloučilo. Počasí se však tento týden prudce změní a už ve středu začne sněžit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zima, ilustrační fotografie

V pondělí nás na většině území čeká déšť nebo přeháňky. V Čechách
dojde od západu k ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na polojasno. Přes den bude převážně oblačno, zpočátku ojediněle, během dne na většině území přeháňky. Na východě Moravy a ve Slezsku zpočátku zataženo s deštěm. Večer bude na severovýchodě opět zataženo s deštěm. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 17 °C.

V úterý se podle meteorologů ještě více ochladá. Na horách na severu a severovýchodě republiky bude déšť vydatnější a později odpoledne a večer dojde od severozápadu k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. 

Zásadní zlom přijde ve středu. Bude sice polojasno, během dne dojde od severovýchodu k přibývání oblačnosti a místy se objeví přeháňky, na severu a severovýchodě území budou srážky četnější. V polohách nad 800 m se ale objeví srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 5 až 1 °C a objeví se četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 7 až 11 °C. 

Ve čtvrtek bude na většině území zataženo a občas se objeví déšť, v polohách nad 800 m také opět hrozí srážky sněhové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. 

V pátek bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty nepřekročí 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat stejně jako ve čtvrtek v rozmezí 7 až 11 °C.

Od soboty do pondělí bude zataženo až oblačno, zpočátku na většině území, postupně místy občas déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima až praští. Následující dvě noci budou velmi mrazivé, varují…

21.01.2019 12:29 Noci na úterý a na středu budou na Českomoravské vrchovině a na severovýchodě a východě České…

Předpověď počasí na noc a úterý 22. ledna

21.01.2019 09:13 Počasí u nás bude ještě ovlivňovat okraj tlakové výše, která bude postupovat přes Ukrajinu dále k…

Slezsko a Moravu dusí smog. Děti, nemocní a senioři by měli omezit pobyt…

21.01.2019 09:12 Aktualizováno V celém Moravskoslezském kraji už jsou výrazně zhoršené rozptylové podmínky. Kvůli vysokým…

Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

21.01.2019 08:25 Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama