Prudká změna: Tento týden už bude sněžit

Praha - Ještě před pár dny teploty dosahovaly až 25 stupňů a nic nenaznačovalo tomu, že by se s námi léto rozloučilo. Počasí se však tento týden prudce změní a už ve středu začne sněžit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

V pondělí nás na většině území čeká déšť nebo přeháňky. V Čechách
dojde od západu k ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na polojasno. Přes den bude převážně oblačno, zpočátku ojediněle, během dne na většině území přeháňky. Na východě Moravy a ve Slezsku zpočátku zataženo s deštěm. Večer bude na severovýchodě opět zataženo s deštěm. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 17 °C.

V úterý se podle meteorologů ještě více ochladá. Na horách na severu a severovýchodě republiky bude déšť vydatnější a později odpoledne a večer dojde od severozápadu k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. 

Zásadní zlom přijde ve středu. Bude sice polojasno, během dne dojde od severovýchodu k přibývání oblačnosti a místy se objeví přeháňky, na severu a severovýchodě území budou srážky četnější. V polohách nad 800 m se ale objeví srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 5 až 1 °C a objeví se četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 7 až 11 °C. 

Ve čtvrtek bude na většině území zataženo a občas se objeví déšť, v polohách nad 800 m také opět hrozí srážky sněhové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. 

V pátek bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty nepřekročí 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat stejně jako ve čtvrtek v rozmezí 7 až 11 °C.

Od soboty do pondělí bude zataženo až oblačno, zpočátku na většině území, postupně místy občas déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Loading...
Témata: Počasí
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a sobotu 24. srpna

23.08.2019 09:13 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit teplejší vzduch od jihovýchodu.…

Počasí čeká o víkendu radikální zvrat. Meteorologové vydají varování

23.08.2019 08:32 Už o víkendu mohou do Česka dorazit mohutné bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Předpověď na noc a pátek 23. srpna

22.08.2019 09:12 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám začne proudit teplejší vzduch od jihovýchodu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama