Lyžařská sezóna se rozjíždí: SkiResort Černá hora v Krkonoších otevře v sobotu

Janské Lázně - Na vrcholu Černé hory v Krkonoších v sobotu začne lyžařská sezona. Lyžaři mají mít k dispozici zhruba 300 metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl, na kterém by mělo ležet kolem 30 centimetrů především technického sněhu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Na vrcholu Černé hory zasněžujeme od minulého týdne. Díky mrazivému počasí bylo na Černé hoře v provozu 12 až 25 tyčí a sněhových děl," řekla mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Na vrcholu Černé hory se bude lyžovat v sobotu a v neděli, poté se provoz přeruší. "Lyžaři se na vrchol dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vrátí také zpět," dodala Plchová. Dospělí zaplatí za den lyžování 400 korun, junioři a senioři 300 a děti 200 korun.

Podle ředitele SkiResortu Petr Hynka začne letos lyžařská sezona o dva týdny dříve než v minulých letech. "Je to dáno chladným počasím v posledním týdnu, které umožnilo zasněžovat v horní části Černé hory. Sjezdovky na Černé hoře patří k nejvýše položeným v České republice. Lyžařská sezóna je tu tak i nejdelší," uvedl Hynek.

Otevření dalších sjezdovek ve SkiResortu záleží především na počasí. "Zasněžovat chceme i v dalších dnech tak, abychom co nejdříve mohli otevřít i další sjezdovky," uvedl Hynek. "Velkou změnu by měli lyžaři zaznamenat především v areálu Velká Úpa, který bude kompletně nově vybaven zhruba 25 sněžnými děly a tyčemi, takže k zasněžení sjezdových tratí by mělo dojít rychleji a kvalitněji. Ve SkiResortu je technologií zasněžování vybaveno 75 procent sjezdových tratí," dodal.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo až oblačno, občas sněžení, v polohách pod 400 m přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Později odpoledne a večer v jihozápadní polovině území srážky jen místy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na severovýchodě až -6 °C, k ránu v Čechách slabé oteplení. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, během dne v polohách pod 400 m přechodně srážky smíšené nebo dešťové. V noci a ráno místy náledí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, uvedl chmi.cz.

Předpověď na sobotu (00-24):
Většinou oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky, během dne v polohách pod 400 m přechodně smíšené nebo dešťové. V noci a ráno ojediněle náledí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno až oblačno. Postupně od západu přibývání oblačnosti a místy sněžení, během dne v polohách pod 400 m přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha meteorologů: Počasí se dnes změní, žene se pohroma

20.07.2019 11:13 Dnes večer a v noci na neděli mohou Čechy zasáhnout silné bouřky s nárazy větru až 70 kilometrů za…

Počasí příští týden? Meteorologové mluví o radikální změně

20.07.2019 08:30 Meteorologové se ještě před pár dny obávali, že se tropů jen tak nedočkáme. Nová předpověď ale…

Léto se konečně vrací? Nová předpověď počasí

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Do Česka se po dlouhé době vrací tropické teploty. Ty se udrží nejen přes víkend, ale i během…

Meteorologové změnili předpověď počasí na víkend: A pak přijde...

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Předpověď počasí nás zklame. Mnoho z nás se těšilo po chladných dnech na konečně teplejší dny s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama