Velký zlom v počasí: Příští týden se oteplí, připravte si deštníky. Předpověď

Praha - Podle dlouhodobé předpovědi nynější chladné dny vystřídá uprostřed příštího týdne oteplení, dočkáme se až 11 stupňům Celsia. Meteorologové současně očekávají po víkendu hodně srážek, většinou dešťových, na horách sněhových či smíšených.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Další dva týdny budou teploty i srážky průměrné, byť nelze vyloučit krátkodobé výkyvy. Nejchladněji má být v týdnu od 5. prosince.

Z nadcházejících čtyř týdnů má nejvíce srážek spadnout příští týden, nejnižší teploty lze čekat po Mikuláši.

Teplá fronta začne podle týdenní předpovědi ovlivňovat počasí v Česku v noci na středu, nejtepleji - až 11 stupňů - bude zřejmě ve čtvrtek. Bude pršet, místy se dá čekat mrznoucí déšť a ledovka. Od pátku do neděle předpovídají meteorologové na většině území občasný déšť, na horách postupně déšť se sněhem nebo sněžení.

Předpověď na příští týden

Pondělí:
Polojasno až jasno, na severovýchodě místy, jinde zpočátku jen ojediněle zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení, informuje chmi.cz. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při nízké oblačnosti, zejména ve Slezsku kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. V Čechách slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý:
Polojasno až skoro jasno, místy mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a večer v Čechách místy, zejména na severozápadě déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při nízké oblačnosti, zejména ve Slezsku kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude na západě Čech postupně měnit na jihozápadní.

Středa:
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť. Místy, především na Moravě mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na severozápadě Čech kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách a ve Slezsku 3 až 7 °C, na Moravě -1 až +2 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek:
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť, na Moravě zpočátku místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na Moravě kolem 4 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na většině území občasný déšť, na horách postupně déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C, v Čechách zpočátku až +6 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v Čechách zpočátku až 11 °C.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a úterý 22. ledna

21.01.2019 09:13 Počasí u nás bude ještě ovlivňovat okraj tlakové výše, která bude postupovat přes Ukrajinu dále k…

Slezsko a Moravu dusí smog. Děti, nemocní a senioři by měli omezit pobyt…

21.01.2019 09:12 Aktualizováno V celém Moravskoslezském kraji už jsou výrazně zhoršené rozptylové podmínky. Kvůli vysokým…

Česko zasáhne extrémně mrazivý týden

21.01.2019 08:25 Dnes začíná pravděpodobně nejchladnější týden z celé letošní zimy. Teploty při něm budou klesat k …

Česko sevřou silné celodenní mrazy, jen tak se neoteplí

20.01.2019 08:37 Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama