Jak ve zdraví přečkat chladné počasí? Rady a předpověď na další dny

Praha - Teploty už se pomalu přesunuly spíše k těm zimním a každý z nás jistě ví, že za takových podmínek je velmi důležité důkladně pečovat o své zdraví. Oteplení meteorologové slibují v polovině příštího týdne.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Náš organismus se při chladnějším počasí musí více soustředit na termoregulaci, a na boj s nemocemi mu tedy nezbývá tolik sil.

Základní prevencí proti onemocnění je pochopitelně nošení dostatečně teplého oblečení. Pokud nám je venku zima, už to není dobré. Našemu organismu nedělá příliš dobře ani rychlé střídání teplot, upzorňuje metecentrum.cz. Místnosti proto není dobré přetápět, aby následný šok při přechodu z budovy ven nebyl až tak velký.

Rovněž je potřeba v místnostech občas pořádně vyvětrat. V zadýchaných prostorách se vzduch špatně vyměňuje, což usnadňuje šíření kapénkové infekce. Zejména se s tímto problémem potýkáme v kancelářích nebo ve školách, kde se pohybuje velké množství lidí.

Jako prevence proti všem chorobám se obecně doporučuje vitamín C, který celkově napomáhá našemu imunitnímu systému. Nepodceňujme ani spánek a místo alkoholu pijme raději čaje.

Předpověď na pondělí (00-24):
Polojasno až jasno, na severovýchodě místy, jinde zpočátku jen ojediněle zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při nízké oblačnosti, zejména ve Slezsku kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. V Čechách slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Polojasno až skoro jasno, místy mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a večer v Čechách místy, zejména na severozápadě déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při nízké oblačnosti, zejména ve Slezsku kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude na západě Čech postupně měnit na jihozápadní.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť. Místy, především na Moravě mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, informuje chmi.cz. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na severozápadě Čech kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách a ve Slezsku 3 až 7 °C, na Moravě -1 až +2 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť, na Moravě zpočátku místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na Moravě kolem 4 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s.

Témata: Počasí | Zima | zdraví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzduch se pročistil. Na Moravě a ve Slezsku byla odvolána smogová situace

24.01.2019 09:45 Aktualizováno Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se zlepšila a meteorologové tak v noci na dnešek a ráno…

Předpověď počasí na noc a pátek 25. ledna

24.01.2019 09:06 Počasí u nás bude i nadále částečně ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím, informuje…

Česko zasype sníh a pokryje ledovka, o víkendu bude -15 stupňů

24.01.2019 08:26 Počasí bude o nadcházejícím víkendu méně mrazivé, než jaké svírá Českou republiku tento týden.…

Teplota spadla pod minus 30 stupňů. Kdy mrazy poleví? Předpověď do konce…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Na šumavské Jezerní slati bylo dnes v noci minus 30,8 stupně. Je to nejnižší teplota, kterou dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama