Češi vyrazili na hory. Poprvé se lyžovalo na Šumavě, areály na Zlínsku zasněžují

České Budějovice/Janské Lázně/Zlín - Lyžaři už vyrazili také na Šumavu. První místem, kde lze na jihu Čech lyžovat je Zadov nedaleko Kvildy na Prachaticku. Některé zimní areály ve Zlínském kraji začaly se zasněžováním.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Upravený je zhruba čtyřkilometrový úsek z Plání na Zadov, po svážnici nad sjezdovkou Kobyla. Skútrem je upravená stopa na klasiku," uvedl trenér vimperského Ski klubu Šumava Petr Steinbach, který zde začal trénovat se svými svěřenci.

"Jedná se podle něj o jediné místo v Jihočeském kraji, kde se momentálně dá lyžovat," uvedl Steinbach. V lesích je podle něj zatím málo sněhu a tak se jinde zatím lyžovat nedá.

Podle meteorologů se na Šumavě během dne vyjasní a přitom bude stále mrznout. "Stejné počasí tu bude trvat i během pondělí a úterý, kdy bude během dne jasno a teploty klesnou pod bod mrazu. Ve středu čekáme oblevu," uvedl Jaroslav Hintermüller z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích.

Psali jsme:  

Zhruba pět stovek lyžařů využilo během víkendu možnost zalyžovat si na přibližně 300 metrů dlouhém úseku sjezdovky Anděl na vrcholu Černé hory v Krkonoších. Sjezdovka bude od pondělí do středy uzavřená, znovu lyžovat se bude od čtvrtka. Díky mrazivému počasí vlekaři v areálech sdružených ve SkiResortu celý víkend zasněžovali. Doufají, že se jim v dalších dnech podaří nabídku pro lyžaře rozšířit, například o otevření další části sjezdovky Anděl. Záležet však bude na počasí v dalších dnech.

V noci na dnešek se rozjela sněhová děla ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích, již od středy vyrábějí technický sníh v Karolince. Se zahájením provozu ale střediska ve Zlínském kraji počítají až v prosinci. Zato ve Stupavě na Uherskohradišťsku by se mohlo lyžovat už příští víkend.

"Začali jsme v pondělí, máme částečně zasněženo. Chybějí nám asi dvě mrazivé noci. Pokud by nám počasí přálo, chtěli bychom aspoň část sjezdovky pustit příští víkend," řekla dnes ČTK provozovatelka areálu ve Stupavě Bohdana Orlová. Ve Stupavě se v minulé sezoně vlek rozjel poslední listopadový víkend. Byla prvním střediskem ve Zlínském kraji, kde se lyžovalo.

Počasí nicméně lyžařům na začátku minulé sezony nepřálo a první ostrý víkend sezony tak připadl až na leden. O Vánoce, které jsou pro zimní střediska jednou z nejdůležitějších částí sezony, provozovatelé přišli. I proto se letos především soustřeďují na to, aby měli sjezdovky nachystané na prosinec.

Na brzký začátek sezony to nevypadá v Karolince. "Děláme sníh do zásoby na hromady, pomalu nám to přibývá. Není ho ale tolik, abychom začali lyžovat za týden. Spíš to vidím až na začátek prosince," uvedl provozovatel Jan Dudek.

"Naším cílem je zahájit lyžařskou sezonu nejpozději před vánočními svátky, kdy do našich hotelů přijíždějí hosté vánočních a silvestrovských pobytů. Každý den, o který se podaří zahájit provoz dříve, bude příjemným bonusem," uvedl Luboš Sušila z Razuly.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik…

16.01.2019 18:15 Aktualizováno Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému…

Předpověď počasí na léto: Udeří tropické teploty a silné bouřky

16.01.2019 10:20 Česká republika prožívá poslední roky žhavá léta plná extrémních teplot a nedostatku srážek. Podle…

V Krkonoších trvá 4. stupeň lavinového nebezpečí, mohou se utrhnout obří…

16.01.2019 09:56 V Krkonoších druhým dnem platí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Čtvrtý…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. ledna

16.01.2019 09:08 Přes naše území bude přes den postupovat k jihovýchodu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama